Skotské hry na Sychrově

Kdy a kde: 29. a 30. srpna 2014, zámek Sychrov

Proč se tam vydat: Tradiční skotské hry s kulturním programem proběhnou na zámku Sychrov v pátek a v sobotu. Užijete si skotskou a irskou hudbu, ukázky a výuku skotských tanců, mezinárodní soutěž skotských dudáků, klasické skotské těžkoatletické soutěže a spoustu další zábavy.

Podrobnosti: Zámek Sychrov, ležící ve stejnojmenné obci na Liberecku, hostí festival Skotské hry už počtrnácté. Letošní ročník zahájí v pátek 29. srpna, který nese podtitul „Skotské tance pro všechny“. Program začne ve 20 hodin před areálem zámku v tábořišti a večerem doslova protančíte. Trojice tanečních skupin vám skotské tance předvede a kroky vás naučí. Tančit se bude také v hlavní den her – v sobotu 30. srpna. Ta se ponese v duchu hudebních a tanečních vystoupení, ochutnávek letité whisky a sportovních klání. Bohatý program v tento den začne v 9:00 a potrvá do půlnoci. Na hlavní scéně před zámkem uslyšíte koncerty, vedlejší v přilehlém parku zaplní skotské tance a sportovní soutěže. Síly poměříte v hodech kládou, skotským kladivem nebo závažím do dálky a do výšky a ve vrhu kamenem. Program festivalu i letos zpestří whisky slavnosti.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Světový den ledového vína v Lednici

Kdy a kde: 29. – 31. srpna 2014, zámek Lednice

Proč se tam vydat: Lednicko–valtický areál se stane počtvrté rájem vinařů a sommeliérů. O víkendu zde proběhne mezinárodní soutěž tradičních ledových a slámových vín „IceWine du Monde“. Profesionální vinaři ze zahraničí i z České republiky budou soutěžit v ledových a slámových vínech. Program doplní festival pro každého.

Podrobnosti: Open Air Festival bude během soboty 30. a neděle 31. srpna přístupný všem návštěvníkům zdarma. Zahrnovat bude kromě možnosti degustace soutěžních vín gastroshow Jiřího Krále. Pro diváky jsou připravena hudební vystoupení Hradišťanu, Janka Ledeckého či muzikálové vystoupení “Rebelové rokenrolu“. Program doplní ukázky šermířského umění, taneční vystoupení, divadlo, vědomostní a dovednostní soutěže v areálu zámeckého parku. Ochutnáte také holandské, slovenské i moravské sýry. Zvěčníte se v dobovém fotoateliéru. Připraven je i doprovodný program pro dětské diváky. Samotná soutěž se uskuteční v pátek a v sobotu v prostorách zámku Lednice.

Více tipů na výlety po Česku na Kudyznudy.cz!

Den otevřených dveří v chomutovském depozitáři Železničního muzea

Kdy a kde: 30. a 31. srpna 2014, Chomutov

Proč se tam vydat: V sobotu 30. a v neděli 31. srpna bude pro veřejnost otevřen Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. V sobotu 30. srpna 2014 v rámci akce nazvané „Z muzea do muzea“ vypraví České dráhy z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka do Chomutova zvláštní vlak.

Podrobnosti: Všichni zájemci o dopravní techniku na našem území mohou navštívit běžně nepřístupné prostory, ve kterých jsou uložena a příležitostně vystavována historická kolejová vozidla ze sbírky Národního technického muzea. Železniční depozitář Národního technického muzea se nachází v sousedství areálu depa Českých drah v Chomutově. Přístup do nově oploceného areálu je možný po značené trase z Černovické ulice z prostoru nákupního centra Globus. O víkendu od 10:00 do 17:00 uvidíte téměř 100 kolejových vozidel několika rozchodů a nejrůznějších typů. K vidění budou lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy, historické drezíny, ale i vozidla, která donedávna sloužila v pravidelném provozu u Českých drah a teď jsou připravena pro zachování ve sbírce Národního technického muzea.

Další tipy na výlety po Česku na Kudyznudy.cz!