Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Skotské hry, slavnosti ledového vína a mašinky

Hledáte inspiraci, jak si užít poslední srpnový víkend? Vydejte se na zámek Sychrov na oblíbené Skotské hry, v Lednici ochutnejte výtečné ledové víno a v Chomutově si užijte vlaky.

Skotské hry na Sychrově

Kdy a kde: 29. a 30. srpna 2014, zámek Sychrov

Proč se tam vydat: Tradiční skotské hry s kulturním programem proběhnou na zámku Sychrov v pátek a v sobotu. Užijete si skotskou a irskou hudbu, ukázky a výuku skotských tanců, mezinárodní soutěž skotských dudáků, klasické skotské těžkoatletické soutěže a spoustu další zábavy.

Podrobnosti: Zámek Sychrov, ležící ve stejnojmenné obci na Liberecku, hostí festival Skotské hry už počtrnácté. Letošní ročník zahájí v pátek 29. srpna, který nese podtitul „Skotské tance pro všechny“. Program začne ve 20 hodin před areálem zámku v tábořišti a večerem doslova protančíte. Trojice tanečních skupin vám skotské tance předvede a kroky vás naučí. Tančit se bude také v hlavní den her – v sobotu 30. srpna. Ta se ponese v duchu hudebních a tanečních vystoupení, ochutnávek letité whisky a sportovních klání. Bohatý program v tento den začne v 9:00 a potrvá do půlnoci. Na hlavní scéně před zámkem uslyšíte koncerty, vedlejší v přilehlém parku zaplní skotské tance a sportovní soutěže. Síly poměříte v hodech kládou, skotským kladivem nebo závažím do dálky a do výšky a ve vrhu kamenem. Program festivalu i letos zpestří whisky slavnosti.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu! 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Pivo 5x jinak než ho znáte

Pivo 5x jinak, než ho znáte

Pivo nemusíme vždycky jenom popíjet, můžeme je s trochou nadsázky i jíst. Je totiž vynikající součástí mnoha zajímavých pokrmů.

Akční letáky