Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Hradní pouť a festivaly jídla i světla

Další říjnový víkend se blíží, a proto vám přinášíme tipy, jak jej strávit. Do Prahy se vydejte na festival světelného umění Signal, za výborným jídlem přijeďte na gastronomický festival do Litoměřic a ve Zlíně se vydejte na pouť ke svatému Vendelínovi.

Zdroj: Kudy z nudy Signal festival světla v Praze

Kdy a kde: 16. až 19. října 2014, Praha

Proč se tam vydat: Praha po setmění na čtyři říjnové dny ožije světlem! Mezinárodní Festival videomappingu a světelného umění Signal podruhé rozsvítí od 16. až do 19. října historické centrum Prahy. Přehlídka nových technologií oživí Staroměstské náměstí, palác U Hybernů, Ovocný trh nebo Kampu.

Podrobnosti: Festival láká desetitisíce návštěvníků do ulic metropole na venkovní světelné instalace a video-mappingové show na místech, jako je Tančící dům, Staroměstské náměstí, Kostel sv. Ludmily, Karlův most, Museum Kampa, Petřínská rozhledna či Metronom, Střelecký ostrov, Klementinum nebo náměstí Míru. Současné audiovizuální umění opět rozpulsuje na čtyři večery historické centrum Prahy. Své instalace předvede řada umělců z celého světa, od Austrálie přes Jižní Koreu a Turecko až po Francii, Španělsko nebo Finsko. Chybět nebudou ani významní čeští umělci jako David Černý, Richard Loskot nebo Petr Nikl. Festival světla SIGNAL promění veřejný prostor hlavního města v zářící galerii a i letos je zdarma. Na druhém ročníku budete obdivovat více než 20 světelných instalací. Můžete se těšit na řadu interaktivních projektů, do kterých se sami zapojíte.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU