Císařský den v Kadani

Kdy a kde: 23. srpna 2014, Kadaň

Proč se tam vydat: V sobotu 23. srpna proběhne v Kadani nejvýznamnější kulturní akce roku. Císařským dnem si město připomíná slavný příjezd císaře Karla IV. z roku 1367 a 1374. Historickou část města ovládnou dobová řemesla, kejklíři, trhovci, stylová hudba a pouliční divadlo.

Podrobnosti: Od 10:00 se návštěvníci mohou těšit nejen na krále Karla a jeho družinu, ale také na řadu dobových vystoupení a slavnostní průvod, který na Císařský den dorazí ve 14:00. Svou show předvedou kejklíři a šermíři, tajit dech se bude při vystoupení fakírů i rytířských turnajích na koních. Chybět nebudou ani hry a soutěže pro děti, které jistě zaujmou také loutkoherci a stánky tradičních řemesel, v nichž svůj um předvedou kováři, ševci či kameníci. Celý program bude doprovázet dobová hudba v podání kapely Innamorata. Vystoupí také skupiny Kantoři, Braagas a Navostro. Večerní část programu vyvrcholí ohňostrojem.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Letní část výstavy Floria v Kroměříži

Kdy a kde: 21. – 24. srpna 2014, Kroměříž

Proč se tam vydat: Na výstavišti Floria v Kroměříži se uskuteční ve dnech 21. až 24. srpna 38. ročník celostátní prodejní výstavy Floria Léto. Program obohatí speciální výstava, na které se představí lilie, růže a jiřinky v ojedinělé podobě. Kroměříž je proslulá bohatou historií i květinami, kterým se zde opravdu daří. Město láká například na zachovalou architekturu nebo Květnou a Podzámeckou zahradu, jež jsou zapsány v seznamu UNESCO.

Podrobnosti: Letní etapa navazuje na akci Floria Jaro 2014. Letos v létě uvidíte nově vzniklou architektonicky ucelenou expozici nazvanou „Kouzelná říše květin“. Ojedinělá bude díky speciální audiovizuální složce, kterou doplní například gejzíry tryskající vody. Návštěvníky oslní oáza plná letních květin. A na své si přijdou i děti, nad kterými se budou vznášet velcí motýli nebo berušky. Připravena bude i prodejní část výstavy. V areálu je šest ukázek tematických zahrad. Díky moderní zastřešené konstrukci nepřekvapí ani nepřízeň počasí. Kromě výstavy bude výstavní víkend i ve znamení krajských dožínek, které bude zčásti hostit i výstaviště Floria. Výstaviště je otevřeno po všechny dny od 9:00 do 17:00.

Více tipů na výlety po Česku na Kudyznudy.cz!

Volarské slavnosti dřeva

Kdy a kde: 23. – 24. srpna 2014, Volary

Proč se tam vydat: 21. ročník velkolepé kulturní akce proběhne o víkendu ve Volarech na Prachaticku. Slavnosti se od roku 1993 ve Volarech konají pravidelně. Vždy se zde sjede několik desítek řemeslníků, kteří předvádí stará, mnohdy již téměř zapomenutá řemesla. Užijete si také lidový trh a šumavský bál pod širým nebem.

Podrobnosti: Součástí slavností jsou také koncerty, dřevorubecká soutěž Euro Jack, pohádková divadelní představení, šermířská vystoupení, ohňostroj i zábavná soutěž o putovní dřevák. Té se kromě místních účastní družstva z partnerských měst z Rakouska a Německa. Každoročně také nechybí pokus o překonání rekordu v počtu účastníků Slavností dřeva v dřevěné obuvi. Zahájení je připraveno v sobotu v 9:00, během dne vám zahrají dechový orchestr Netolická Pětka a kapely Weekend, Roma Star a Rozkrok, den zakončí o půlnoci ohňostroj. V neděli se opět začne v 9:00 a těšit se můžete třeba na slavnostní průvod odřevákovaných účastníků slavností dřeva v 10:30.

Další tipy na výlety po Česku na Kudyznudy.cz!