Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Císařský den, výstava květin a slavnosti dřeva

Hledáte inspiraci, jak strávit předposlední srpnový víkend? Potěší vás výlet do historie v Kadani, záplava krásných květin v Kroměříži nebo slavnosti dřeva ve Volarech.

Císařský den v Kadani

Kdy a kde: 23. srpna 2014, Kadaň

Proč se tam vydat: V sobotu 23. srpna proběhne v Kadani nejvýznamnější kulturní akce roku. Císařským dnem si město připomíná slavný příjezd císaře Karla IV. z roku 1367 a 1374. Historickou část města ovládnou dobová řemesla, kejklíři, trhovci, stylová hudba a pouliční divadlo.

Podrobnosti: Od 10:00 se návštěvníci mohou těšit nejen na krále Karla a jeho družinu, ale také na řadu dobových vystoupení a slavnostní průvod, který na Císařský den dorazí ve 14:00. Svou show předvedou kejklíři a šermíři, tajit dech se bude při vystoupení fakírů i rytířských turnajích na koních. Chybět nebudou ani hry a soutěže pro děti, které jistě zaujmou také loutkoherci a stánky tradičních řemesel, v nichž svůj um předvedou kováři, ševci či kameníci. Celý program bude doprovázet dobová hudba v podání kapely Innamorata. Vystoupí také skupiny Kantoři, Braagas a Navostro. Večerní část programu vyvrcholí ohňostrojem.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky