Jarka: Starší syn bere drogy a kamarádka mi říká, že je to moje vina

Synovi Ivanovi je sedmadvacet, má krásnou čtyřletou holčičku. Měl i hodnou partnerku, ale ta se s ním kvůli drogám, lhaní a flákání rozešla. Máme ještě jednoho syna, šestnáctiletého Marka. Dobře se učí, snaží se pomáhat, naštěstí s ním nejsou žádné problémy, protože jinak už bych skončila v blázinci. 

Práce mu nikdy nevoněla

Pracovali jsme s manželem několik let v zahraničí, on je inženýr a já lékařka. Kluci tam chodili do školy, umějí tedy výborně anglicky. Ivana po maturitě přijali na vysokou ekonomickou, ale už ve druhém semestru ho vyhodili. Učit se ho nebavilo. Začal se poflakovat, vždycky nám slíbil, že si najde práci, sice našel, ale nikdy tam nevydržel déle než měsíc.

Kolikrát i lhal, že jede do práce, ale kdo ví, kde byl, protože jsme později zjistili, že tam vůbec nechodil. Když už jsme s manželem zvažovali možnost, že Ivana vyhodíme z bytu, ať se konečně postaví na vlastní nohy, oznámil nám, že je jeho přítelkyně těhotná. Co teď? Máme dva plus jedna, Ivan s rodinou by se tam už nevešel, takže jsme mladému páru pomohli sehnat byt. Ani Jana, synova partnerka, neměla stálé místo, brala za vděk brigádami, výdělek nic moc a rodinné zázemí jakbysmet. Nezbylo nám, než mladým na nájem přispívat, neutáhli by to.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek