Možná se při představě, že byste si měla sama vyrábět mýdlo, vyděsíte, ale vězte, že na tom není nic složitého. Naopak. Ručně vyrobeným mýdlem můžete udělat radost někomu z vašich blízkých. Je ideálním dárkem pro nevšední příležitosti – k svátku, Velikonocům či ke Dni matek…

Co nesmí chybět

Co všechno si na výrobu mýdla musíte pořídit? V první řadě budete potřebovat mýdlovou hmotu, která může být transparentní, anebo bílá. Abyste dosáhla jiné barvy vašeho výtvoru, můžete si koupit barvu na mýdlovou hmotu, a to v široké škále odstínů – od žluté přes růžovou, červenou, modrou, hnědou či zelenou. Pokud chcete, aby vaše mýdlo také krásně vonělo, pak si pořiďte některou z vonných esencí. Pro tento účel můžete zvolit takovou, která je vhodná do mýdel i svíček a uplatnit ji tak při více příležitostech. Toužíte-li po krásném tvaru mýdla, pak zvolte některou ze silikonových forem. Použít ale můžete i obyčejný kelímek.

Nákupní seznam Kafe.cz:

  • Mýdlová hmota (balení 1 kg koupíte za 142 Kč)
  • Barva na mýdlovou hmotu (10 ml za 35 Kč)
  • Vonná esence do svíček a mýdel (10 ml od 42 Kč)
  • Silikonové formy na mýdla (od 99 Kč dle tvaru a velikosti)

Výrobu zvládne každý

Výrobní postup je velmi jednoduchý, a tak ho zvládne i začátečník. Připravte si dva hrnce. Do většího dejte vodu, do menšího umístěte mýdlovou hmotu a ohřívejte ji ve vodní lázni. Přidejte barvu a aroma. Pozor, hmota nesmí vařit! Teplou ji nalijte do připravených forem a nechejte vychladnout.

Speciální výzdoba

Pokud chcete mít opravdu neobyčejné mýdlo, můžete jej ozdobit čím vás napadne – plátkem pomeranče, srdíčkem, lístky růží, mušlemi z dovolené, anebo koupenými mýdlovými vločkami. V tomto případě nalijte do formy pouze část hmoty, přidejte dekoraci a dolijte zbytek. Uvidíte, že se vám snadno a rychle podaří vytvořit drobnost, na kterou budete pyšná.

Jak vyrobit domácí mýdlo? Podívejte se na video!

Tipy Kafe.cz