Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak vyrobit domácí mýdlo?

Zdroj: www.trigonmedia.cz

Chcete pořídit speciální dárek, anebo mít něco, co jen tak každý nemá? Udělejte si domácí mýdlo. V článku najdete i video!

Možná se při představě, že byste si měla sama vyrábět mýdlo, vyděsíte, ale vězte, že na tom není nic složitého. Naopak. Ručně vyrobeným mýdlem můžete udělat radost někomu z vašich blízkých. Je ideálním dárkem pro nevšední příležitosti – k svátku, Velikonocům či ke Dni matek…

Co nesmí chybět

Co všechno si na výrobu mýdla musíte pořídit? V první řadě budete potřebovat mýdlovou hmotu, která může být transparentní, anebo bílá. Abyste dosáhla jiné barvy vašeho výtvoru, můžete si koupit barvu na mýdlovou hmotu, a to v široké škále odstínů – od žluté přes růžovou, červenou, modrou, hnědou či zelenou. Pokud chcete, aby vaše mýdlo také krásně vonělo, pak si pořiďte některou z vonných esencí. Pro tento účel můžete zvolit takovou, která je vhodná do mýdel i svíček a uplatnit ji tak při více příležitostech. Toužíte-li po krásném tvaru mýdla, pak zvolte některou ze silikonových forem. Použít ale můžete i obyčejný kelímek.

Nákupní seznam Kafe.cz:

  • Mýdlová hmota (balení 1 kg koupíte za 142 Kč)
  • Barva na mýdlovou hmotu (10 ml za 35 Kč)
  • Vonná esence do svíček a mýdel (10 ml od 42 Kč)
  • Silikonové formy na mýdla (od 99 Kč dle tvaru a velikosti)

Výrobu zvládne každý

Výrobní postup je velmi jednoduchý, a tak ho zvládne i začátečník. Připravte si dva hrnce. Do většího dejte vodu, do menšího umístěte mýdlovou hmotu a ohřívejte ji ve vodní lázni. Přidejte barvu a aroma. Pozor, hmota nesmí vařit! Teplou ji nalijte do připravených forem a nechejte vychladnout.

Speciální výzdoba

Pokud chcete mít opravdu neobyčejné mýdlo, můžete jej ozdobit čím vás napadne – plátkem pomeranče, srdíčkem, lístky růží, mušlemi z dovolené, anebo koupenými mýdlovými vločkami. V tomto případě nalijte do formy pouze část hmoty, přidejte dekoraci a dolijte zbytek. Uvidíte, že se vám snadno a rychle podaří vytvořit drobnost, na kterou budete pyšná.

Jak vyrobit domácí mýdlo? Podívejte se na video!

Tipy Kafe.cz

 

Transparentní mýdlová hmota

Základní věcí, kterou na výrobu mýdla musíte mít, je mýdlová hmota. Průhledná varianta vypadá velmi dobře v kombinaci s barvami a dekorací.

Cena: 142 Kč (1 kg)

 

Silikonová forma mušle

Osm malých mýdel můžete odlít zaráz ve speciální formě, která vám připomene pomalu se blížící léto – jde totiž o různé tvary mušlí. Můžete tak svým přátelům připravit originální dárek z dovolené ještě dřív, než na ni odjedete. Forma se hodí i na sádrové odlitky.

Cena: 189 Kč

 

Palmové vločky

Mýdlo můžete vyzdobit i speciálními vločkami, které jsou vyrobeny z palmového oleje a vytvoří v něm skvělou dekoraci.

Cena: 79 Kč (1 kg)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Nechybujte. Naučte se říkat NE.

Jste oblíbená v kolektivu a nepostradatelná doma, zkrátka na roztrhání? Možná ale máte problém se zvládáním úkolů – neumíte totiž říct obyčejné »ne«…

Akční letáky