Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak vybrat správný nůž na grilování

Každý profesionál by vám řekl, že kvalitní nože jsou v kuchyni nezbytné a patří k základnímu vybavení. Jak ale v tak široké nabídce vybrat ten správný nůž, který by vám sloužil léta?

Značka zárukou kvality

Nůž na zeleninu, na maso, na pečivo, na dorty, na sýry, vykosťovací nůž… Že jich tolik doma ani nemáte? Nevadí, vystačíte si i s jedním, se dvěma univerzálními. Podstatné však je, aby byly kvalitní. Nejdůležitější jsou vlastnosti oceli – ty rozhodují o životnosti nože, ale i o tom, zda bude práce s ním bezpečná. Výrobky z kvalitní nerezové kované oceli nepatří zrovna mezi levné, nicméně takovýto nůž vám vydrží velmi dlouho i bez broušení.

Nože na grilování: Pozor na laciný aušus!

Ne vždy však platí pravidlo, že čím vyšší cena, tím lepší nože – vyplatí se spoléhat na renomované značky, pozor si ale určitě dejte na levné napodobeniny, prodávané podomními obchodníky a dealery. Za kopii značkového nože, která má cenu pár korun, zaplatíte podstatně více. S pocitem, že jste výhodně nakoupila dobré náčiní, které vydrží dlouhá léta, kupujete nekvalitní aušus. Nejdéle vydrží bez známek používání a ostré jako břitva nože pro profesionály. Pokud však nevaříte denně, zvažte, zda je až několikatisícová investice skutečně potřebná.

Pět tipů pro výběr správného nože:

  • Z hlediska hygieny jsou nejvýhodnější celokovové nože beze spár; v těch jinak často zůstávají nepatrné zbytky potravin a dochází k množení bakterií. Celokovové nože také působí velmi efektně.
  • Při zpracování syrového masa, třeba na grilování, určitě využijete dva typy nožů – dranžírovací s masivní, širokou čepelí na porcování a vykosťovací s velmi úzkou čepelí, kterou lze snadno oddělit maso od kosti. Na krájení, anebo konzumaci grilovaného steaku oceníte steakový nůž.
  • Čištění a vykrajování zeleniny vám půjde od ruky s pomocí nože s krátkou, praktickou čepelí, jejíž ostří může být případně zahnuté pro ještě snazší manipulaci.
  • Při výběru sledujte také údaje o tom, zda lze výrobek mýt v myčce. Pokud to není na obalu výslovně uvedeno, myjte nože v ruce. Opatrná buďte i při jejich skladování; odborníci doporučují ukládat každý kus zvlášť – zabraňujete tak ztupení ostří.
  • Nůž vybírejte mimo jiné také podle toho, jak vám padne do ruky. Tvar a velikost rukojeti jsou důležité kvůli bezpečnosti – čím lépe vám nůž sedne, tím nižší je riziko, že vám při práci vyklouzne a pořežete se. 

Konkrétní tipy nožů pro vaši domácnost

Steakový nůž 13 cm, Tescoma
K přípravě i konzumaci hotových grilovaných steaků můžete použít tento speciální nůž. Ukrojit s ním šťavnaté maso bude totiž hračka.
Cena: 99 Kč (Tescomastore.cz)

Vykosťovací nůž Mikov, 12 cm
České nože vysoké kvality a za přijatelnou cenu nabízí firma Mikov. Tento speciální vykosťovací nůž na maso je z nerez oceli a má dřevěnou rukojeť.
Cena: 427 Kč (Mikov.cz)

Steakový nůž 12 cm, Victorinox
Kvalita ze Švýcarska – to jsou nože značky Victorinox, které se vyrábějí z molybdenové oceli. Tento steakový nůž je ideální k porcování masa, lze jej ale využít i jako nůž univerzální.
Cena: 931 Kč (Koridor.cz)

Kuchařská sada nožů Solingen
Nože značky Solingen byly vždy vyhlášené svou kvalitou. Vznikají z jednoho kusu chrom-molybdenové oceli ve 40ti pracovních krocích – od kování, přes tvrzení až k broušení a montování. Vše, co budete ke zpracování masa potřebovat a co uplatníte i při grilování, najdete v této sadě, která obsahuje nůž kuchařský, vykosťovací, špikovací, kuchyňskou vidličku a ocílku.
Cena: 5 313 Kč (Kvalitninoze.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky