Jak určit pohlaví nenarozeného dítěte

Jak určit pohlaví nenarozeného dítěte

Holčička nebo kluk? Tak s tím si láme hlavu většina nastávajících maminek už od chvíle, kdy se jim na těhotenském testu objeví dvě čárky. Máme pro vás několik ukazatelů, jak pohlaví miminka poznat dřív, než jej potvrdí lékař.

Většina nastávajících rodičů je velmi zvědavá na pohlaví svého potomka, jenže zatím sladké tajemství doktoři odhalí až na velkém ultrazvuku ve 20. týdnu.

Podle babských rad lze pohlaví nenarozeného dítěte poznat také podle různých "přirozených" ukazatelů. Všechny rady však berte s rezervou, pohlaví potvrdí zaručeně jen lékař.

Jak tedy "určit" pohlaví nenarozeného dítěte?

  • Tvar bříška. Máte-li bříško vysoko a je-li do šířky, čekáte holčičku. Je-li nízko a dopředu, budete mít kluka.
  • Chutě. Máte-li chutě na sladké, bude to holčička, pokud vám chutná hlavně slané a kyselé, bude to chlapeček.
  • Barva moči. Máte-li tmavou moč, čekáte holčičku, je-li světlá, bude to chlapeček.
  • Chloupky na nohou. Rostou-li vám v těhotenství rychleji, čekáte chlapečka, naopak raší-li pomaleji, bude to holčička.
  • Velikost prsou. Pohlaví budoucího potomka prý poznáte i podle velikosti prsou. Je-li větší levé, bude to holčička, naopak je-li nadměrnější pravé, bude to kluk.
  • Kvalita pleti. Říká se, že holčička ubírá ženě na kráse. A tak maminky čekající kluka mívají pleť čistou, zatímco ty, které nosí holčičku, trápí akné a vyrážky.
  • Nevolnosti. Čím větší nevolnosti vás v prvním trimestru trápí, tím je pravděpodobnější, že budete mít holčičku. Naopak ženy, které zvracením netrpí, budou mít kluka.

Mohlo by vás také zajímat: Móda: Jak se oblékat v těhotenství nebo 5 věcí, kterých si užijte dřív, než budete mít děti

Tip KAFE.cz

Pokud patříte mezi ty netrpělivé a chcete si vybírat jméno anebo nakupovat výbavičku, můžete vyzkoušet americký vynález – test Intelligender, který určí pohlaví miminka, a to již od 10. týdne těhotenství. Firma, která k nám test distribuuje, navíc nabízí zajímavou garanci – pokud se vám narodí dítě opačného pohlaví, než ukázal test, vrátí vám za něj peníze.

Co na to nastávající maminky?

Jana (29 let): „Je to nesmysl, jen další tahání peněz z nastávajících maminek. Doktor mi to, že čekáme holčičku, řekl už v 16. týdnu – a zadarmo. Za takové věci bych rozhodně peníze nevyhazovala.“

Soňa (23 let): „Myslím, že je to skvělý nápad. Jsem teprve ve 2. měsíci, ale těhotenství strašně prožívám, a tak si test určitě koupím a jsem zvědavá, zda to vyjde.“

Jak ovlivnit pohlaví nenarozeného dítěte

(Pokud to nepomůže, alespoň se pobavíte)

  • Poloha při spánku. Toužíte-li po holčičce, spěte vlevo vedle partnera. Pokud chcete chlapečka, rozhodně ulehávejte po jeho pravé straně.
  • Dny v měsíci. To, zda budete mít holčičku nebo chlapečka, prý záleží na tom, v jaké dny se milujete. Pokud k oplodnění dojde v lichý den v měsíci, bude to chlapec, naopak v sudý den holčička.
  • Pravidelnost stravy. Podle britských vědců záleží také na tom, jak pravidelně se žena před otěhotněním stravuje. Pokud je její přísun potravy spíše nepravidelný, bude mít holčičku, je-li pravidelný, narodí se jí kluk.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky