Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak se obout do práce?

Zdroj: Profimedia.cz

Jste celý den v jednom kole a navíc máte boty na podpatku? Zaměřte pozornost na nohy a ulehčete jim od námahy!

Zaměřte se na boty

Pokud vaše pracovní pozice vyžaduje kostýmek a boty na podpatku, nepodceňte situaci a vyberte si skutečně vhodné boty. Ač vysoké podpatky opticky prodlužují a tudíž také zeštíhlují postavu, berte na vědomí, že na nich budete stát několik hodin. Čím tedy bude podpatek nižší, tím je pro nohu – i pro váš pocit – lepší.

 Gabor

Tip Kafe.cz

Kožená bota Gabor

Chodíte-li v práci celý den na podpatku, pak do kvalitní obuvi rozhodně investujte. Samozřejmostí by měla být bota z kůže, a to nejen její svršek, ale i stélka. Volte raději nižší a širší podpatek a nepříliš úzkou špičku. Zárukou kvality může být třeba obuv značky Gabor.

Cena: 1 990 Kč (bata.cz)

Ulehčí vám trocha gelu

Chcete nohám trochu ulehčit? Pořiďte si gelové vložky. Jejich tvar není při jejich zakoupení konečný. Teprve při chůzi se jejich forma dotváří a modelují se podle vašich nohou. Vybírat můžete z více druhů. Pokud nosíte lodičky, hodit by se vám mohla verze, která podepře přední část nohy. Vložku do boty snadno přilepíte a po omytí ji můžete použít i do jiné obuvi.

 Party Feet Gel Cushions

Tip Kafe.cz

Party Feet Gel Cushions

Gelové polštářky jsou speciálně vyvinuté proti pálení v bříškách chodidel. Jsou ultratenké, vyrobené z průhledného gelu, a tak poskytují neviditelný, diskrétní polštářek. Jsou ideální do bot s vysokými podpatky, a to do otevřených i uzavřených.

Cena: 160 Kč (scholl.cz)

Pořiďte si mastičky

Pro ženy chodící v lodičkách by měla být samozřejmostí kosmetika související s péčí o nohy. V každé lékárně, drogerii nebo v pedikérském salonu, vám doporučí nepřeberné množství přípravků. Abrazivní krémy, které čistí a zároveň zjemňují nebo chladivé gely, které osvěžují a zklidňují unavené nohy. Hodí se i spreje na nohy s antibakteriálními účinky, které také eliminují pocení nohou. Pedikúra alespoň jednou měsíčně je příjemným bonusem, který si vaše upracované nohy zaslouží.

 Krém na ztěžklé nohy, Yves rocher

Tip Kafe.cz

Krém na ztěžklé nohy

Trpíte po dnu stráveném v práci pocitem těžkých nohou? Pak si pořiďte krém, který vám od něj pomůže. Například ten z řady Spa Vegetal přináší kýžený ledový efekt a okamžitou úlevu pro bolavé nohy.

Cena: 430 Kč (yvesrocher.cz)

Na chvilku do bačkor

Když zrovna nejdete na poradu nebo na kontrolu vašeho úseku, vyměňte boty. Mějte v práci pohodlné botky bez podpatku, anebo pantofle, které nazujete vždycky, když zasednete za pracovní stůl k administrativě. Tato zdánlivá maličkost dokáže pořádně ulevit. Nejsou totiž zatěžovány stále stejné body na chodidle. Při pravidelné péči o nohy se budete cítit lépe a hlavně vitálněji. Unavené a bolavé nohy totiž mívají vliv na celkovou pohodu a spokojenost při práci.

 bata

Tip KAFE.cz

Kožené pantofle

Černá kůže se hodí ke všemu, a tak se nemusíte bát, že když si na chvíli zujete lodičky a obujete pohodlné pantofle, budete vypadat méně elegantně. Vůbec ne. Svým nohám navíc prokážete opravdovou službu.

Cena: 699 Kč (bata.cz)

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Téma Vlasty: Nepodlehněte panice

Přijde vám občas do e-mailové schránky zpráva vybízející k adopci štěňátek, k podpisu nějaké petice či informující o popálené holčičce? Pokud ano,…

Akční letáky