Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak předcházet domácím úrazům

Zdroj: Profimedia.cz

Myslíte si, že doma jste v bezpečí a nemůže se vám tam nic stát? Tak to jste na omylu. Úrazů hrozí víc, než si myslíte. Jak se zranění v domácnosti vyvarovat?

Na okna se hodí chrániče

V domě, kde bydlí starší lidé nebo děti, se vyplatí instalovat na okna chrániče s mechanismem, který je v případě požáru dokáže rychle uvolnit. V okolí okna neumisťujte žádný nábytek.

Větrací pojistka 

Tip Kafe.cz

Větrací pojistka

Tak s touto pojistkou dětem určitě nebude hrozit nebezpečí pádu. Má 12 různých poloh, chrání před otevřením okna a vypadnutím a přitom můžete snadno větrat.

Cena: 35 Kč (fototapety.cz)

Léky patří do lékárničky

Léky na předpis skladujte v originálních nádobách s nálepkami. Pokud máte děti, dbejte na to, aby byly veškeré léky a vitaminy z jejich dosahu.

Antiskluzové podložky do koupelny

V koupelně používejte drsné rohožky a antiskluzové pásky. S malými dětmi raději v koupelně zůstávejte. Teplota vody by měla mít maximálně 49 stupňů Celsia.

Protiskluzová podložka 

Tip Kafe.cz

Protiskluzová podložka

Podložky do vany proti sklouznutí jsou k dostání v řadě různých variant, třeba ve tvaru kačenek, které zaujmou i vaše děti a ochrání celou rodinu před pádem.

Cena: 155 Kč (jiriprasek.cz)

Zkontrolujte kamna

V kamnech či krbech palte pouze tvrdé, sezónní dřevo. Před zatopením otevřete přívod sekundárního vzduchu. Ověřte, zda nejsou dveře od kamen povolené.

Na schodech musí být vidět

Dbejte na to, aby byly schody dobře osvětleny a aby na nich nebyly žádné předměty. Zkontrolujte také, zda koberec na schodech není příliš volný. Používejte zábradlí.

Podlaha má být suchá

Udržujte podlahu čistou a suchou. Jen tak zabráníte nepříjemnému uklouznutí a pádu.

Nevzdalujte se od sporáku

Pokud vaříte, zůstávejte u sporáku. Držáky u hrnců dejte pokud možno dovnitř. Utěrky či sáčky mějte alespoň metr od sporáku.

Bezpečnostní kryt na varnou desku 

Tip Kafe.cz

Bezpečnostní kryt na varnou desku

Pokud máte malé děti, určitě se vám doma bude hodit bezpečnostní kryt na varnou desku. Snižuje totiž nebezpečí, že na sebe dítě převrhne hrnec, anebo si popálí prsty.

Cena: 299 Kč (ikea.cz)

Sporák nepoužívejte k vytápění

Nikdy nepoužívejte sporák k tomu, abyste si vytopili byt. Plynový gril, gril na dřevěné uhlí nebo přenosný elektrický generátor nikdy nepoužívejte doma či v uzavřené garáži.

Na štafle jen v neklouzavé obuvi

Pokud používáte štafle či žebřík, vždy se přesvědčte, zda je povrch rovný. Raději si pořiďte štafle, které se dají uzamknout, nehrozí tak, že se roztáhnou. Ujistěte se, že jsou schůdky suché a použijte neklouzavou obuv.

Nešetřete na kouřových alarmech

Nainstalujte kouřové alarmy do každého patra vašeho domu nedaleko místa, kde je postel. Pokud kouříte, používejte hluboké popelníky a zapalovače nenechávejte v dosahu dětí. Zápalky skladujte v ohnivzdorné nádobě.

Kouřový požární hlásič 

Tip Kafe.cz

Kouřový požární hlásič

Kompaktní a účinný kouřový požární alarm a hlásič v jednom reaguje na signál z vestavěného optického kouřového detektoru. Je vhodný do každé domácnosti. Pokud se například vznítí lůžkoviny, ozve se poplašná siréna.

Cena: 184 Kč (cip.inshop.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Horoskop na 16.11. - 22.11.

Jak se vám bude dařit v lásce? A co zdraví? Budou se vás držet peníze? A co váš sexuální život, bude uspokojivý? Co na to říkají hvězdy?

Akční letáky