„Trávicí soustava je místem, kterým do těla pronikají nejrůznější škodlivé látky, včetně bakterií, virů či mikrobů,“ říká pediatr a alergolog Milan Matulka. „Pokud je ale ve střevech dostatek prospěšných bakterií, které se starají o rovnováhu střevní mikroflóry, jsou schopny zabránit osídlení střevní sliznice nežádoucími mikroorganismy a minimalizovat tak riziko infekcí a nemocí,“ zdůrazňuje.

Zdravá střeva základ imunity

Podle odborníků se až 70 % imunity nachází ve střevech a schopnost těla odolávat nemocem tak úzce souvisí se stavem trávicího traktu. Úspěšně odolávat infekcím umí totiž jen zdravá a užitečnými mikroorganismy osídlená sliznice lidského střeva. Při prevenci i rekonvalescenci takových onemocnění dětí, která souvisejí s nedostatečnou imunitou, by proto rodiče měli dbát na harmonizaci trávicí soustavy a podporu zdravé střevní mikroflóry. K tomu se ideálně hodí probiotická bakterie Lactobacillus reuteri Protectis původně izolovaná z mateřského mléka. Je přirozenou součástí naší trávicí soustavy a navíc produkuje reuterin, unikátní látku s antimikrobiálním účinkem.

„Mléčné bakterie Lactobacillus reuteri Protectis podávané v kapkách se dostávají do střev živé a při osidlování střevní sliznice eliminují množení škodlivých mikroorganismů a naopak napomáhají růstu tělu prospěšných bakterií. Podporují správné složení střevní mikroflóry, a tím vytvářejí ideální prostředí v celém trávicím traktu a zvyšují tak jeho odolnost vůči infekcím,“ vysvětluje dětský lékař Matulka. U dětí je nejvhodnější podávat tento probiotický kmen v kapkách BioGaia ProTectis, které doporučuje i Česká pediatrická společnost.

Zároveň s podporou imunity může užívání kapek snížit i riziko průjmů či zácpy, tedy trávicích obtíží, které se u dětí často objevují při nástupu do školky nebo školy. Ať již v důsledku psychické nepohody ze životní změny nebo v souvislosti s jiným typem stravy či opět kvůli nedostatečné schopnosti organismu ubránit se vnějším patogenním vlivům. „Mléčná bakterie Lactobacillus reuteri Protectis zkrátka přispívá k harmonizaci zažívacího traktu, podporuje zrání střevních tkání, správné trávení i normální fungování střev a zejména pak zkvalitňuje fungování celého imunitního systému,“ shrnuje pediatr.

Pro posílení imunity dětí pár kapek denně

Patentovaný kmen probiotické bakterie Lactobacillus reuteri Protectis je aktivní složkou termostabilních kapek BioGaia ProTectis 10 ml. Tato mléčná bakterie harmonizuje prostředí trávicí soustavy, podporuje růst prospěšné střevní mikroflóry a správné fungování imunitního systému. Kromě preventivního podávání zkracuje dobu trvání akutního průjmu, prospívá při zácpě, zmírňuje nežádoucí účinky antibiotik a doporučuje se také proti novorozenecké kolice. Kapky jsou vhodné pro děti od prvního měsíce života. Na pět kapek denně připadá 100 milionů živých mléčných bakterií! Kapky posouzené Českou pediatrickou společností lze užívat dlouhodobě a jako termostabilní je nemusíte dávat do chladničky. K dostání v lékárnách. Doporučená cena za BioGaia ProTectis 10 ml je 490 Kč. Více na www.protectis.cz