Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak ochránit DOMÁCÍHO MAZLÍČKA PŘED STRESEM ZE SILVESTROVSKÝCH OSLAV?

Jak ochránit mazlíčky na Silvestra?
Jak ochránit mazlíčky na Silvestra?
Zdroj: redakce

Silvestrovské oslavy se blíží a pro mnohé majitele psů a koček to znamená spíše obavy než radost. Psi i kočky mají několikanásobně lepší sluch než my, takže vybuchující petardy a ohňostroje jsou pro ně traumatizující záležitostí.

Psi často štěkají, kňučí nebo vyjí. Velmi často se lze setkat i s nadměrným třesem. Velká míra stresu u psa se projevuje zrychleným dechem a nadměrnou produkcí slin. S projevy strachu se však můžeme setkat i u koček, papoušků nebo například fretek.

  • V tomto období bychom neměli psy nechat venku běhat navolno. Vystrašení by se mohli lehce ztratit a v tom lepším případě skončit v útulku.
  • Pokud nechcete zklidnění svého domácího mazlíčka v těchto situacích řešit sedativy, vyzkoušejte přírodní preparát Etovet, který je složený převážně z bylinek. Zvíře dokáže zklidnit bez ovlivnění jeho osobnosti a zbytečného tlumení nervových funkcí.
  • Můžete jej poté využít i během roku například při cestování a dalších situacích, které zvíře stresují. Ideální je podat jej 2-3 dny předem.
  • Etovet je vhodný pro všechny druhy zvířat. Prodává se ve formě kapek, takže jej lze nakapat na pamlsek nebo do jídla, případně i do malého množství vody.
  • Kromě zklidnění pomáhá také s lepší koncentrací a dlouhodobou pamětí zvířete.

Bližší informace najdete na webových stránkách výrobce preparátu: Energyvet.cz. K dispozici je zde také zdarma internetová veterinární poradna

Zdroj: redakce

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky