Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak nosit miminko v šátku: Video

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Šátek na nošení miminek? Maminky, které tento vynález vyzkoušely, si ho nemohou vynachválit.

O co vlastně jde?

Jedná se o kosodélníkový kus látky, jenž má delší stranu dlouhou od tří do šesti metrů. Délka se odvozuje od velikosti maminky a od toho, jak bude chtít dítko v šátku nosit. Šátek lze totiž uvázat na mnoho různých způsobů, některé jsou volnější a některé těsnější, záleží pouze na situaci.

1

Bezpečné materiály

K výrobě těchto »závěsů« se používají pouze vysoce kvalitní materiály, nejčastěji bavlna, konopí a len. Látka je tkaná tak, aby byla příjemná na dotek a nedráždila. Barvení se provádí pouze stálými a naprosto nezávadnými barvami, tím je vyloučeno nebezpečí podráždění pokožky či dokonce alergické reakce.

S kočárem do města? Už nikdy!

Každá maminka to jistě zná, všude je plno schodů, vysokých chodníků a jiných nástrah, se kterými se kočárek jen těžko vypořádává, a tak je každá matka odkázaná na pomoc okolí. Šátek tento problém odbourává, není problém dítě vzít všude s sebou, lze jej dokonce i kojit, aniž si toho někdo všimne. Maminky to jistě ocení při čekání na poště či na úřadu. Navíc se postupem času ukázalo, že děti v šátku daleko méně pláčou, což značně uleví nejen matce, ale i všem okolo.

Co na to lékaři?

Velké množství maminek si myslí, že nošení v šátku je nevhodné a bude představovat jak zátěž na jejich záda, tak i omezení pro jejich malé dítko. Pokud se však zeptají kteréhokoliv lékaře, tak se dozví, že opak je pravdou. Šátek totiž díky systému uvázání a pružnosti materiálu tlumí nárazy vyvolané chůzí, proto se lépe cítí miminko i jeho máma.

Přirozená poloha – jako v bříšku

Narozdíl od obecně známé »klokanky« je dítě v přirozené poloze, čímž zaniká nevhodný tlak na páteř. V hluboké kapse, která je vytvořená sklady látky, má navíc dítě dost volnosti. Co si však psychologové pochvalují nejvíce, je neustálý kontakt s matkou. Malý kojenec má potřebu mít stále pocit, že máma je blízko, o čemž nemůže být v kočárku ani řeč.

Kočárek za hubičku

Je až s pocitem, co všechno tak jednoduchá věc dokáže, přitom opravdu kvalitní šátek na nošení miminka je k dostání v ceně okolo dvou tisíc.

Tipy Kafe.cz

  Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Šátek na nošení dětí (Natura 450 cm)

Tento šátek se zešikmenými konci vyrobený ze 100 % bavlny je dostatečně pružný na to, aby dítě příjemně obepínal, a dostatečně pevný, aby dítě bezpečně udržel. Podle věku a hmotnosti dítěte se mění způsob uvazování - šátek tak »roste« s dítětem. Šátek je dodáván včetně českého návodu a kreseb postupu vázání osmi základních úvazů.

Cena: 1499 Kč

  Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Šátek Tibet (Vatanai)

Originální v Česku vyrobený šátek. Setkaný z vysoce kvalitní 100 % bavlněné příze obarvené zdravotně nezávadnými barvami. Šátek je atestován na zdravotní nezávadnost pro děti ve věku do 3 let.

Cena: dle velikosti od 1790 Kč

  Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Šátek Koira (Vatanai)

Cena: dle velikosti od 1790 Kč

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Horoskop na týden 27. 10. - 2. 11.

Jak se vám bude dařit v lásce? A co zdraví? Budou se vás držet peníze? A co váš sexuální život, bude uspokojivý? Co na to říkají hvězdy? Čtěte náš…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU