Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak namalovat na zeď proužky?

Zdroj: www.diyideas.com, Mirek Vostrý

Tip od malířky pokojů: zdi vymalované jedinou barvou, to trochu nuda. Hitem jsou proužky, které vyžadují trochu zručnosti, nebo to chce mít po ruce návod, se kterým to zvládnete levou zadní. Tady je!

1. Nejen barvy, ale i pásku!

Pro tvorbu proužků nebudete potřebovat jen barvy a štětec, ale také papírovou lepicí pásku. Tu, určenou přímo pro malování, koupíte v každém hypermarketu pro kutily (OBI, Baumax, Bauhaus…). Prodávají se různé šířky, vyberte si tu, která bude odpovídat šířce vysněných proužků.

2. Jednou měř…

Pečlivě změřte, kde má proužek být, a pásku nalepte na zeď. Pořádně ji přimáčkněte, aby se vám nestalo, že se pod ni dostane barva. Pak bezbarvou glazurou natřete tu stranu (zpravidla vnější), kde chcete mít jinou barvu, nebo stávající barvu.

Zdroj: www.diyideas.com, Mirek Vostrý  

3. Jde se na proužek!

Až nabarvíte zeď po vnějších stranách pásky, můžete se pustit do barvení samotného pruhu (vnitřku). Můžete použití váleček, v těsné blízkosti pásky je lepší vše doladit štětcem. Páska samozřejmě zabraňuje tomu, abyste barvou »nepočmárali« i místa, kde už má být jiná barva!

  Zdroj: www.diyideas.com, Mirek Vostrý

4. Hotovo!

Nechte barvu zaschnout a pásku opatrně odlepte. Mělo by to jít snadno, jak už bylo řečeno, tyto pásky jsou přímo na zeď (na jedno použití). Když máte pásku dole, můžete jásat. Máte na zdi parádní proužek!

Zdroj: www.diyideas.com, Mirek Vostrý

 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Děti a léto: Hračky do vody

Vodní hrátky prckové přímo milují. Čím jim chvíle ve vodě ještě víc zpestřit? Určitě hračkami! Přinášíme vám pár tipů…

Akční letáky