Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak být i v zimě svěží jako křepelka?

Zdroj: Profimedia.cz

Velmi důležité pro váš pocit energie a svěžesti je i to, co jíte. Jenže jídlo může dodávat buď vitalitu, nebo „prázdná“ kila navíc. Vyberte si to první. Přinášíme 3 tipy, jak na to.

Pryč s jedy

Organismus zaplavený škodlivinami těžko může být zároveň plný energie. Takže mu poskytněte očistnou kúru – například pomocí odvaru z kopřiv, extraktu z vinných peciček nebo čerstvých jahod zapíjených čajem z listů jahodníku. K tomu přidejte lehký třídenní půst: 1. den a 3. den jezte pouze pyré z ovoce a jogurty s probiotiky, 2. den nejezte vůbec nic – pouze pijte ředěné přírodní ovocné šťávy a vodu.

Povzbuzující pochoutky

Obezita už sama o sobě unavuje a ubírá sil. Takže volte potraviny, které dodávají energii ve smyslu elánu a chuti do života, nikoli kalorické zátěže a nadbytečných kilogramů. Jsou to například: Semínka a celozrnné obilniny, mandle a ořechy všech druhů, vysokoprocentní hořká čokoláda, mořské plody, za studena lisovaný olivový olej, špenát (Pepek námořník měl pravdu!) a další.

Tento a další zajímavé články najdete v Praktické ženě.

Aktuální číslo, které vyšlo 15. ledna, Vám mimo jiné přináší:

 • jedinečné inspirace bytového dekoru
 • tvoření a hry pro děti 
 • krásná a praktická  módu – jeden svetr, čtyři styly
 • 10 tajemství make-upu
 • 8 alternativ ke kávě
 • zorganizujte si lednici podle svých představ
 • upečte si quiche
 • předplatné Praktické ženy...
Zdroj: Profimedia.cz

Střídání barev

Dopřejte si denně nejméně pět porcí ovoce nebo zeleniny – jednu „porci“ představuje například velké jablko či grapefruit, miska salátu, příloha krátce orestované zeleniny apod. Snažte se během dne vystřídat všechny barvy – červenou, zelenou, žlutou, oranžovou, modrofialovou. Barva ovoce či zeleniny totiž koresponduje s obsahem zdravotně významných látek, takže dáte-li dohromady celé spektrum, namixujete si optimální koktejl vitaminů, minerálií atd.

Naše tipy pro získání energie:

 1. KÁVOVÁ ZRNA v hořké čokoládě Alnatura Sélection (v síti dm, 55 Kč). Vskutku „nabíjejí“ – povzbuzují k vyšším výkonům, zahánějí únavu a dodávají dobrou náladu – 86% čokoláda vyvolává podobné pocity jako zamilovanost!
 2. SPOUSTU DOBRÝCH RAD týkající se zdravého stravování a odbourání „vánočních kilogramů“ bez potíží a ztráty energie najdete na stránkách  www.zijzdrave.cz, které jsou součástí celostátní edukační kampaně pořádané ve spolupráci s VZP ČR.
 3. KONCEM ZIMY UBÍRAJÍ AŽ 80 % LIDÍ ENERGII POTÍŽE S TRÁVENÍM. Zbavit se jich (nebo ještě lépe – předejít jim) pomůže čistě přírodní přípravek Lepicol plus (230 Kč) s obsahem probiotik, prebiotik, rozpustné vlákniny a trávicích enzymů.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky