Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ideální kancelář? Pro každého trochu jiná I.

Zdroj: Profimedia.cz

Vzhled pracoviště se odvíjí od naší profese. Přesto některé podmínky by mělo splňovat každé místo, kde pracujeme – ať už jste úřednice nebo podnikatelka.

Záleží i na tom, v jakém oboru pracujete

Prostředí kanceláře se může v jednotlivých oborech lišit. Její vzhled se liší podle toho, jaký dojem má vzbuzovat o lidech, kteří v ní pracují. Profese, které mají působit seriózně a vzbuzovat důvěru, si nemohou dovolit příliš velké množství výstřelků. Kanceláře advokátů, bankéřů, účetních či daňových poradců by proto měla působit především seriozním a elegantním dojmem. Je-li ve vašem popisu práce také manipulace se svěřenými penězi, neuškodí i trochu luxusu, který vytváří dojem solidního finančního zázemí.

Umělci by měli ukázat své nápady

Naopak profese uměleckého charakteru, od kterých se očekává invence a fantazie, mohou své pracovní prostředí vylepšit i některými výstřelky, které bychom u jiných povolání sotva tolerovali. Architekti, designéři, módní návrháři či reklamní agentury mohou dát najevo, že inspirace jim nechybí a vylepšit kanceláře nekonvenčními prvky či neotřelými nápady. Prostředí, ve kterém pracují a dostávají se do styku s klienty pak určitě dotváří celkovou image, kterou o sobě či své firmě vytvářejí.

Co všechno na nás v kanceláři působí

Nebude pro nás tedy překvapením, že v nás kanceláře a pracoviště vzbuzují jisté emoce a pocity. Ti, kteří prostředí společností, úřadů či bank vytvářejí, si jsou tohoto faktu velmi dobře vědomi. Zařízení, použité materiály, textilie a barvy se pak odvíjejí od toho, jak se mají zaměstnanci ve svém pracovním prostředí cítit a jak se mají cítit ti, kteří sem přišli jejich služeb využít. Například kancelář a pracovna psychologa by měla pomoci klientovi se uvolnit či navodit atmosféru důvěry. V kanceláři advokáta by měl klient zase pociťovat respekt, důvěru v právníkovu serióznost a schopnosti.

Jak vypadá vaše kancelář?

Zamyslete se nad tím, jaké pocity asi vzbuzuje v příchozích vaše pracovní místo. Stůl přeplněný materiály, na poličkách mnoho zaprášených keramických váziček a fotky příbuzných? Strohé prostředí, ve kterém se občas ani vy necítíte útulně? S předměty, které si vystavujete kolem sebe to jistě nemusíte přehánět, oživit prostředí kanceláře pomohou zase vhodně vybrané květiny či umělecké dílko v podobě sochy či obrazu. Řezané květiny působí velmi příjemně, nesmí být ale zvadlé, takže je třeba výzdobu často měnit.

Druhý díl článku na téma ideální kancelář uveřejníme už ve čtvrtek! A pozor! I s konkrétními tipy dle Feng-Shui.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Videohry pro prcky: Tyhle frčí!

Kdo by neznal videohry – zábavu, u níž zapomene na čas nejen dítě, ale i dospělý. Prošly si od vzniku obrovským vývojem. Dnes mají herní možnosti a…

Akční letáky