Natalie Veeh: Má dcera je nevyléčitelně nemocná, přesto nepřestáváme žít!

Prohlédněte si všechny fotografie (15)

Dětí s postižením přibývá, ale to jen zdánlivě, naopak přibývá rodičů, kteří se za svůj osud nestydí, zveřejňují fotografie ze života a snaží se tím vytvářet osvětu. Jde také o cestu, jak se vypořádat s problémem, který rodinu postihl a najít cestu k dítěti i vyrovnanému životu.

Šok

Při prvním těhotenství si nastávající maminky nepřipouštějí komplikace a jen si užívají. O to větší šok je čeká, když plod neprospívá tak, jak by měl. A vykazuje fyzické anomálie, které se neslučují se životem. Stejně na tom byla i malá Amanda, která se musela potýkat s hydrocephalem. Lékaři jí dávali tři měsíce života.

Hydrocephalus

Toto onemocnění je vážný, nevyléčitelný a patologický stav, při němž dochází k abnormálnímu hromadění mozkomíšního moku v komorách nebo dutinách mozku. To může způsobit nitrolební hypertenzi a postupné rozšiřování hlavy, křeče a mentální postižení vedoucí ke smrti už v batolecím věku.

Pár týdnů života navíc může pacient získat díky neurochirurgické operaci a zavedením speciální hadičky, která odvádí mozkomíšní mok do dutiny břišní.

Zázrak

Nedávno oslavila Amanda páté narozeniny a lékaři nechápou, jak je to možné. Už více než dvacetkrát přežila jejich prognózy. Matka malé bojovnice je jí nablízku ve dne v noci a dává jí tu nejlepší péči. I když je to finančně náročné a dlouhodobě neúnosné, daří se jí získávat peníze na léčbu a prodlužovat Amandin život. Když podruhé otěhotněla, pocítila strach. Co když se bude historie opakovat a do rodiny přivítají druhé dítě s postižením? Nestalo se a malá Ariel je pro svou starší sestru něco jako panenka a každodenní rozptýlení.

Hydrocephalus je nevyléčitelný.

Terapie

Se dvěmi dětmi na krku pociťovali rodiče obrovsvký tlak, naštěstí ale našli způsob, jak z bludného kruhu ven. Sociální sítě zafungovaly jako terapie, kde se může matka Amandy vyzpovídat a ukázat, že život s postiženým dítětem je možná těžký, ale ne nesnesitelný. Své fanoušky pravidelně zásobuje stylovými fotografiemi se svými dcerami, chlubí se perfektní figurou i dokonalým make-upem. Krása, i když umně skrytá za dekorativní kosmetiku, je pro ni způsob, jak být na chvilku jako ostatní, být povrchní, rozmarná, sexy a ne jen unavenou maminou, která trne hrůzou, kdy Amandin životní příběh skončí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky