Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hurá do školy! S batohem navrženým dětem na míru.

Nový školní rok už ťuká na dveře a mnozí prvňáčci netrpělivě očekávají den, kdy poprvé zasednou do školních lavic, aby se zde naučili číst, psát a počítat. Žádný z nich se neobejde bez jedné věci – školního batohu. A je především na rodičích, aby mu umožnili nosit batoh, který nebude ubližovat jeho zádům!

Proč tolik záleží na kvalitním batohu

Jen s opravdu kvalitním batohem můžete předcházet nepříjemným obtížím a bolestem zad vašich dětí. Z lékařské studie uveřejněné v časopise Archives of Disease in Childhood totiž vyplývá, že děti ve svých aktovkách nosí až 30 % své vlastní váhy, ačkoliv ze strany lékařů přichází varování, že by to nemělo být více jak 10 – 12 %!
Taková zátěž v kombinaci s nevyhovujícím batohem, který nerovnoměrně zatěžuje záda, způsobuje dětem zdravotní potíže, jako jsou bolesti zad, skolióza páteře či bolesti hlavy a krční páteře. Tyto problémy mohou přetrvat až do dospělosti a vyvinout se v nepříjemné nemoci pohybového aparátu. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu.

Zdroj: Reklamní sdělení Zdroj: Reklamní sdělení

Co by měl ideální batoh splňovat

Požadavky na skutečně kvalitní školní batohy přitom nejsou nijak přemrštěné. Důležité je, aby batoh svou hmotnost správně rozložil na zádech školáka. K tomu napomáhají vyztužená anatomicky tvarovaná záda, pevné a dostatečně široké popruhy s polstrováním a nízká hmotnost samotného batohu. Přesně takové nabízí i přední výrobce batohů v České republice společnost Topgal.

Vzhled a snadná použitelnost jsou důležité

Děti samotné výhody skvělé konstrukce batohu tolik neocení, ale rozhodně si všimnou, jak batoh vypadá a zda se jim bude líbit. Vzhled je i pro malé děti velmi důležitý a pokud je to jen trochu možné, měli byste jim dát možnost, aby si vybraly samy. Například kolekce Chilli je vytvořena speciálně pro malé děti a je plná veselých a hravých motivů. Respektuje dětské potřeby a přání, ale zároveň jim a jejich zádům poskytuje maximální komfort a bezpečí. A zdraví je přeci to nejcennější, co vy a vaše děti máte!
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky