Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hotel The Grand Mark: Oáza v srdci Prahy

Hotel The Grand Mark: Oáza v srdci Prahy
Hotel The Grand Mark: Oáza v srdci Prahy
Zdroj:

Komerční sdělení - Hotel The Grand Mark v Praze se nachází přímo v srdci metropole, v blízkosti Obecního domu a jen pár minut chůze od Staroměstského náměstí, Václavského náměstí a dalších významných památek. Patří do prestižní kolekce luxusních hotelů The Leading Hotels of the World, poskytuje 75 velkoryse a vkusně zařízených pokojů a apartmá a jeho interiéry kombinují nadčasovou eleganci s nejmodernějším vybavením.

Jeho unikátní soukromá zahrada s barokní fontánou patří k nejkrásnějším místům v Praze. Díky rozloze 1 800 m² poskytuje jedinečnou příležitost k posezení, relaxaci a vychutnání si výtečných pokrmů, kávy i koktejlů uprostřed zeleně a přitom v samém centru města. Od druhé poloviny dubna do konce září mohou hosté navštívit každý večer zahradní grilování v restauraci Le Grill, jehož romantickou atmosféru dotváří živá klavírní hudba hrající v pozadí. Přilehlý Two Steps Bar je ideálním místem pro ochutnání známých i originálních koktejlů podávaných pod jeho barokními klenbami.

Zdroj:

The Grand Mark svým hostům také nabízí bezplatné zapůjčení jízdních kol. Hosté vyhledávající nevšední zážitky si mohou projet město po cyklotrasách připravených hotelovým concierge a pro zpestření jejich cesty po památkách si mohou objednat piknikový koš s vybranými specialitami šéfkuchaře Ondřeje Korába. V hotelu myslí i na bezpečnost hostů, kterým na projížďky zapůjčují cyklistické helmy.

Historie hotelu

Historie budovy se datuje již do 15. století, kdy stály na ploše dnešního hotelu dva měšťanské domy. Ty byly v polovině 17. století spojeny a přestavěny na barokní palác. K nejvýznamnějším majitelům budovy patřili hrabě Felix Vršovec Sekerka ze Sedčic, hrabě František Věžník z Věžníku (podle něhož se vžil název budovy Věžníkovský palác) a František Josef, hrabě z Vrtby. Bezdětný hrabě z Vrtby odkázal palác rodině Lobkowiczů a ti jej v roce 1922 prodali tehdejším Gremiálním nemocničním pokladnám. První rekonstrukce domu byla provedena v roce 1928. Druhá až v roce 2008, kdy došlo ke kompletní rekonstrukci a obnovení původních neoklasicistních prvků, skvěle zkombinovaných s moderním designem.

Hotel byl otevřen v říjnu 2008 a poskytuje 75 velkoryse a vkusně zařízených pokojů, z nichž většinu tvoří apartmá. Interiéry jsou navrženy s nadčasovou elegancí a vyznačují se zdařilou kombinací současné a historické architektury s nejmodernějším vybavením.

Zdroj:

Pokoje a apartmá

14 moderně zařízených pokojů a 61 prostorných apartmá se rozkládá na ploše 3 500 m². S průměrnou rozlohou pokojů přesahující 50 m² poskytuje hotel The Grand Mark nejprostornější ubytování svého druhu v Praze. Pro dokonalý pocit luxusu pak většina pokojů (s výjimkou základní kategorie Superior) disponuje oddělenou ložnicí a prostorným obývacím pokojem vybaveným kuchyní a jídelním koutem, pracovním stolem a šatnou. V části pokojů ve vyšších patrech je balkon nebo terasa s výhledem na věže a střechy okolních domů. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, LCD TV se satelitním příjmem a videem, DVD přehrávačem (pouze v apartmá), media panelem s možností připojení iPodu, vysokorychlostním pevným a bezplatným Wi-Fi připojením a trezorem.

Zdroj:

Velkolepé Prezidentské apartmá se nachází v nejvyšším patře budovy a poskytuje pohodlí nejluxusnější soukromé rezidence. Prostorná terasa apartmá s vířivkou a výhledem do soukromé zahrady a na okouzlující panorama Prahy je ideálním místem k relaxaci. Apartmá o rozloze 140 m² je zařízeno v kombinaci barev tmavého ořechu, béžové a tyrkysové modré. V apartmá se nachází dvě prostorné ložnice, každá s vlastní koupelnou a rozlehlý obývací pokoj s plně vybavenou kuchyní, krbem a jídelním stolem až pro 16 osob.

Celé sedmé podlaží včetně Prezidentského apartmá je možné uzavřít a zajistit tak nejvyšší soukromí a pohodlí ubytovaných hostů.

Zdroj:

Gastronomie ve stylu The Grand Mark - Restaurace Le Grill se zahradou

Šéfkuchař Ondřej Koráb se svým týmem připravuje v restauraci Le Grill speciality inspirované mezinárodní a českou kuchyní a pokrmy z grilu. Z jeho rukou vycházejí magické kombinace chutí a vůní, které řadí restauraci Le Grill k místům vrcholné gastronomie. Hosté si mohou vybrat také ze sezonního menu inspirovaného čerstvými sezonními surovinami, lahodné dezerty pak jedinečným způsobem završí každý oběd či večeři. K nezapomenutelnému kulinářskému zážitku přispívá také moderní interiér restaurace, kterému dominují odstupňovaný strop, masivní červený lustr z italského skla Murano a neobarokní židle a stoly.

V létě si hosté mohou vychutnat speciality podávané na terase unikátní soukromé zahrady. Zahrada s barokní fontánou o rozloze 1 800 m² poskytuje jedinečnou příležitost k posezení, relaxaci a vychutnání si výtečných pokrmů, kávy i koktejlů uprostřed zeleně a přitom v samém centru města. Od června do září mohou hosté navštívit každý den večer zahradní grilování, jehož poklidnou atmosféru dotváří živá klavírní hudba hrající v pozadí.

Zdroj:

…Představujeme šéfkuchaře Ondřeje Korába

Ondřej Koráb získal své kuchařské dovednosti od opravdových mistrů ve svém oboru. Krátce po ukončení studia vycestoval do Londýna a 2,5 roku se učil pod vedením michelinských šéfkuchařů v nejlepších restauracích Velké Británie. V michelinské restauraci Foliage sbíral zkušenosti od britského šéfkuchaře Chrise Stainese, které dodnes považuje za jedny z nejcennějších ve své kariéře. Poté pracoval v týmu uznávaného francouzského šéfkuchaře Daniela Bouluda.

Po exotické asijské a tradiční evropské kuchyni následovalo trochu molekulární gastronomie, kterou si Ondřej vyzkoušel pod taktovkou opravdového experta – britské televizní hvězdy Hestona Blumenthala v restauraci The Dinner by Heston Blumenthal. Ta patří podle prestižního gastronomického žebříčku San Pellegrino mezi 5 nejlepších restaurací světa a je ohodnocena dvěma michelinskými hvězdami.

V září 2011 odjel do kanadského Toronta, kde vařil v nejlepších restauracích ve městě. Plné šuplíky vlastních receptů ho přivedly zpátky do Prahy, kde chtěl své zahraniční zkušenosti zúročit a předvést i doma svůj osobitý kuchařský styl. Po 18 měsících působení na pozici Junior Sous Chef nastoupil v únoru 2014 do restaurace Le Grill a od června 2014 vede restauraci jako šéfkuchař.

Zdroj:

Vaření je pro Ondřeje nejen práce, ale hlavně zábava. Svou vášeň pro vrcholnou gastronomii předvedl Ondřej i v několika gastronomických soutěžích. V letech 2005 - 2008 soutěžil s Juniorským národním týmem ČR, se kterým v roce 2006 získal dvě stříbrné medaile v mezinárodních soutěžích – v kulinářské soutěži IKA pořádané v německém Erfurtu a na Světovém poháru Culinary World Cup v Lucemburku. Ve stejném roce se tým umístil na 1. místě v kulinářské soutěži Gastro Hradec. Následovala bronzová medaile v soutěži Kuchař roku 2007/2008 v juniorské kategorii a bronz obhájil také po návratu ze zahraničí, kdy vyhrál 3. místo v soutěži Kuchař roku 2013/2014 v seniorské kategorii. K největším koníčkům Ondřeje patří navštěvování michelinských restaurací a inspiruje se také ve své sbírce prvotřídních kuchařek, která již čítá více než 80 knih.

Tam, kde se nejtajnější svatební sny stávají skutečností

Zdroj:

Prostorné Lobby Lounge a rozlehlá soukromá zahrada poskytují ideální prostředí pro menší oslavy, svatební obřady i velkolepé večírky. Hotel The Grand Mark je jednou z nejoblíbenějších svatebních destinací, což dokládá více než čtyřicet svateb, které se v prostorách hotelu každý rok uskuteční. Snoubenci si mohou vybrat z několika svatebních balíčků nebo si mohou nechat navrhnout svatbu přesně dle jejich přání.

www.grandmark.cz      

https://www.facebook.com/TheGrandMark

https://www.instagram.com/thegrandmark

Zdroj:

 

               

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


OHEŇ A KOUŘ - Grill a BBQ festival

OHEŇ A KOUŘ - Grill a BBQ festival

Food festival OHEŇ A KOUŘ vás provede světem grilování, uzení, pomalého pečení, rožnění a opékání, a to na Smíchovské náplavce 7. 5. 2016!

Akční letáky