Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hodné děti a byt jako klícka?

Zdroj: Profimedia.cz

Agentury orientující se na výpomoc v domácnosti, už nenabízejí jen hlídání dětí. Pokud se vám nahromadí povinnosti, pomohou vám zkušení pracovníci s úklidem, umyjí okna, vyvenčí pejska nebo doučí vaše dítě anglicky.

Služby pro rodinu

Centra a agentury služeb pro rodiny sídlí již ve většině měst a své služby nabízejí prakticky po celé republice. Nejde jen o agentury, které se vám profesionálně postarají o vaše dítě po dobu vaší nepřítomnosti, jejich nabídka je mnohem širší. Do jejich nabídky lze zahrnout také úklidové práce, doučování, péči o seniory, údržbářské práce a nákup či vaření. Takových služeb jistě ráda využije například svobodná maminka, ale nejen ta. Každá rodina se občas dostane do situace, kdy prostě nestíhá, a když se pracovníci agentury opřou třeba do úklidu, může být spokojenost na obou stranách,

Hlídání dětí

Nabídka hlídání zahrnuje například hlídání ve vaší domácnosti, hlídání v domácnosti pečovatelky, vyzvedávání dětí ze školy, školky či zájmových kroužků, hlídání dětí v dětských koutcích a hlídání při oslavách. Pracovníci se vždy snaží rozvíjet talent a sebedůvěru vašeho dítěte, při vybírání pečovatelů a pečovatelek se klade důraz na to, aby to byli lidé s pedagogickými nebo zdravotnickými zkušenostmi. Jejich reference se ověřují, musí mít čistý trestní rejstřík a absolvují ještě interní testy.

Ceník za hlídání

  • Pravidelné: cca 100-150 Kč/hod.
  • Jednorázové: 200 – 350 Kč/hod.

Úklid a doučování

Pro pracovně vytížené rodiny je v agenturách také skvělá možnost jak pomoci s domácností. Centra služeb pro rodinu vám poskytnou profesionální pomocníky, kteří pomohou s mytím podlah, stíráním prachu a úklidem kuchyně, koupelny nebo WC. Doučování vašeho dítěte, které třeba potřebuje pomoci s výukou cizího jazyka, je také velmi oblíbená forma výpomoci. Vysokoškolsky vzdělaný učitel vašemu dítěti pomůže nejen dohnat látku v cizím jazyce, ale také třeba učivo základní školy, střední školy nebo hru na hudební nástroj. Centra výpomoci jsou opravdu výbornou variantou pro situace, kdy se vám zdá, že potřebujete ještě jedny ruce.

Orientační ceník služeb

  • Pravidelný úklid: 115 Kč/hod.
  • Jednorázový úklid: 200 Kč/hod.

Tipy KAFE.cz:

Praha a okolí
Služby pro domácnost, www.sluzbyprodomacnost.cz
Brno a okolí
ADA - Úklid domácností, www.uklid-brno.com
Ostrava a okolí
Růžová domácnost, www.ruzova-domacnost.cz
Plzeň a okolí
Agentura Baby Eve, www.babyeve.cz
České Budějovice a okolí
Agentura DOMATO, www.domato.cz
Stránky pro rodiče o dětech a domácnosti
www.odetech.cz

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky