Hlídání dětí: Od 100 Kč za hodinu

Zdroj: Profimedia.cz

Pohlídat děti potřebuje občas každý. Když ale není po ruce babička, je na řadě profesionální agentura. Kolik vás taková služba bude stát a na co si dát pozor? Čtěte dál...

Bývaly doby, kdy hlídání dětí zařizovaly výhradně babičky a se psem šel maximálně tak sousedovic kluk za lízátko. Dnes je situace jiná – po celé republice existují profesionální agentury (některé s celoplošným rozsahem služeb, jiné pouze regionální) i zkušení jednotlivci, kteří mladým rodinám nabízejí prakticky veškerý servis v péči o děti.

Hlídání dětí

Která maminka by to neznala – alespoň jednou za měsíc si oddechnout a poklábosit s kamarádkami u skleničky vína… Ale manžel je zase do noci v práci. A ze známých nikdo nemá čas, aby toho malého ďáblíka, který chce být stále středem pozornosti, pohlídal. Naštěstí tu jsou profesionální pečovatelky, které se o děti (včetně úplně malých miminek) dokonale postarají.

Jak poznat dobrou agenturu

Slušné agentury kladou velký důraz na výběr pracovnic – často po nich chtějí trestní bezúhonnost a potvrzení o kvalifikaci (pedagogická nebo zdravotní praxe). Někdy chtějí po pečovatelkách i znalost alespoň jednoho cizího jazyka. Jak ale poznat kvalitní agenturu? Taková vám předloží informace o tom, kdo se bude o vaše dítko starat – v nejlepším případě bývají fotografie jednotlivých pečovatelek a údaje o nich i na internetové prezentaci agentury. Pečovatelky mohou pro vaše dítě zajistit i velmi zajímavý program, takže vaše holčička nebo chlapeček nemusejí sedět doma, ale mohou (po dohodě s vámi) vyrazit třeba do zoologické zahrady, na koupaliště, do biografu nebo na procházku do lesa...

Od 100 Kč za hodinu

Ceny se pohybují v závislosti na věku dětí a jejich počtu od 100 Kč za hodinu hlídání. Za svátky a noční hlídání bývají většinou příplatky, více zaplatíte i za hlídání nemocného dítěte. Zato vám však agentura často pošle zkušenou pečovatelku – zdravotní sestřičku, která si s capartem s chřipkou nebo angínou snadno poradí.

Odvoz při nočním hlídání

Slušné je (a většinou to mají agentury ve smlouvě), že se klient o pečovatelku po noční službě postará – zaplatí jí nebo jinak zajistí odvoz, nebo ji u sebe nechá do šesté sedmé hodiny ranní přenocovat.

Pečovatelky

Co chtít po agentuře: Rozhodně možnost výběru mezi více pečovatelkami. Chtějte jejich fotografie, informace o kvalifikaci a čistý trestní rejstřík. Dobré je i to, když má firma pro jednotlivé pečovatelky sjednané pojištění odpovědnosti za škodu na majetku nebo na zdraví. Vždy trvejte na řádně podepsané smlouvě.

Řidiči

Spěcháte na časnou ranní schůzku a nemáte nikoho, kdo by odvezl vašeho caparta ke škole? Nevadí. Stačí svěřit klíče od vozu profesionálnímu řidiči. Platíte pouze jeho hodinový plat (a pohonné hmoty, pochopitelně). Na muže za volantem se přitom můžete stoprocentně spolehnout, neboť agentury po nich chtějí dlouhou praxi v řízení auta, čistý trestní rejstřík a potvrzení o zdravotním stavu. Cena se pohybuje kolem 150 Kč za hodinu. Řidiče si můžete najmout i na 24 hodin, aby vás třeba odvezl na služební cestu. V tom případě činí taxa kolem 2.500 Kč za den.
Co chtít po agentuře: Určitě všechny výše uvedené náležitosti a samozřejmě smlouvu.

Hlídání zvířecího miláčka

Zdaleka ne všechny agentury poskytují tento servis, ale to neznamená, že budete mít problém najít hodnou duši pro vašeho pejska nebo kočičku. Můžete pro ně zajistit hlídání, krmení a samozřejmě venčení. Rovněž můžete psa nebo jiného čtvernožce umístit do zvířecího hotelu. Cena za pečování o zvíře u vás doma se pohybuje kolem 200 Kč za hodinu.
Co chtít po agentuře: Jako vždy čistý trestní rejstřík jejích pracovníků. Na škodu není zeptat se na to, zda má pečovatel zkušenost se zvířaty. Stejně jako v ostatních případech nezapomeňte na smlouvu.

Kam se obrátit? Kafe.cz radí:

Praha

Agentura Amálka

Ceny: od 135 Kč/hod. Příplatky za hlídání o svátcích + 30 Kč/hod. www.hlidani-ditete.cz

Baby Agency

Ceny: 1. a 2. hodina hlídání 155 Kč/ hod., další hodiny 140 Kč/hod. www.baby-agency.eu

Brno

Agentura Babyboom

Ceny: hlídání od 100 Kč/hod., minimální doba hlídání je 3 hod.
Příplatky za hlídání o víkendech a svátcích + 30 Kč/hod. www.agenturababyboom.cz

Agentura Skřítek

Ceny: hlídání od 120 Kč/hod., minimální doba hlídání je 2 hod.
Příplatky: žádné www.agentura-skritek.cz

Praha, Brno, Ostrava

Agentura Bibo

Ceny: Praha – hlídání od 159 Kč/ hod., příplatek za víkendy a svátky +30 Kč/hod. Brno, Ostrava – hlídání od 125 Kč/ hod., příplatek za víkendy a svátky +30 Kč/hod. www.bibo.cz

Plzeň

Baby Care 

Ceny: hlídání od 110 Kč/hod., hlídání o víkendu a svátcích 129 Kč/hod. http://baby-care.cz

Svitavy

Agentura Mimiservis

Ceny: hlídání od 100 Kč/hod. Příplatky za hlídání o víkendech a svátcích + 20 Kč/hod. www.mimiservis.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky