Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Focení miminek: 4 otázky a odpovědi, jak na to

Focení miminek: 4 otázky a odpovědi, jak na to
Focení miminek: 4 otázky a odpovědi, jak na to
Zdroj: Fotoprome.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (16)

Narození miminka je nejkrásnějším okamžikem v životě rodiny. Kdy je ale ideální pořídit fotky vašeho drobečka? Pro dobré rady ohledně focení nejmenších jsme si zašli do vyhlášeného rodinného ateliéru Fotoprome.cz.

Kdy je nejvhodnější doba fotografovat miminko?

No to je jasné, pořád! Tihle malí, hraví kulíšci jsou tak nádherní, že si to opravdu zaslouží. Ale pokud se zeptáte, kdy to doporučujeme jako Fotoprome.cz, pak jsou to jasně tři hlavní období – novorozenci, miminka okolo půl roku a první narozeniny.

Je vůbec možné fotit malá miminka hned po narození?

Zdá se to opravdu brzy, ale focení novorozených miminek je u nás ve Fotoprome.cz dnes dokonce jedno z nejoblíbenějších focení vůbec. Období hned po narození je pro rodiče i miminko naprosto jedinečné, miminko je ještě maličký uzlíček a fotografie tak mají své neopakovatelné kouzlo. A propásnout se bohužel dají jen jednou a o to snadněji... Ideální doba pro focení je totiž mezi 7. a 14. dnem a to uteče opravdu velice rychle. Jen dokud jsou miminka takto malá, hezky spinkají a je s nimi možné bezpečně manipulovat. Když rodiče přijdou v tomto období a poslouchají naše další rady, je focení velice příjemné a nenáročné – nijak nezatíží ani je, ani novorozené miminko. A nejdůležitější rada? Nepropásněte to!

Kdy později děťátko fotit?

Doporučujeme focení zhruba od čtyř měsíců, kdy miminko hezky drží hlavičku, má svůj nádherný jasný pohled a začíná se dokonce šibalsky usmívat.. Okolo půl roku je skvělá doba na focení, protože miminka už toho spoustu umí, ale jsou to stále ještě malá miminka. Jsou ale již hezky akční a na fotografiích se tak projeví jejich jedinečná osobnost. Ve Fotoprome.cz máme navíc spoustu rekvizit a doplňků, aby fotky byly krásně rozmanité. Umíme ale samozřejmě i přirozené a čisté fotografie, to je jen na vás. A nejdůležitější rada? Vyfoťte se i jako celá rodina!

A pak narozeninové focení s dortem?

Určitě to nepropásněte. První narozeniny jsou mimořádný a zlomový okamžik v životě, který si zaslouží zachytit na opravdu dobrých fotkách. Doma to těžko zvládnete tak, aby na nich nikdo nechyběl. Roční děti už ve Fotoprome.cz můžeme fotografovat v jiném prostoru, kde je možné klidně nadělat i trochu nepořádek s dortem, který u nás samozřejmě vždy musí být pravý a čerstvý. Děti tu najdou i spoustu jedniček, balónků a dalších rekvizit, takže si focení užívají, a to je to nejdůležitější. Miminka už umí být opravdu svéhlavá, proto vždy vybírejte na focení ten čas, kdy jsou zvyklá být nejčilejší. Když je člověk vyspaný do růžova, jde všechno hned lépe a s úsměvem a s miminky to není jiné… Takže nejdůležitější rada? Přizpůsobte se miminku!

Rada na závěr

Nezapomínejte se fotit i vy, až bude jednou vaše miminko veliké, budou právě společné fotografie, tak jako i společné chvíle, ze všeho to nejdůležitější…

Chcete si pořídit stejně krásné fotografie vašeho dítěte či rovnou celé rodiny?

Navštivte rodinný atelier Fotoprome.cz.

www.fotoprome.cz

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Recepty na svěží letní koktejly

Recepty na svěží letní koktejly

Slunečné, teplé dny přinášejí chuť na příjemné osvěžení. Máme pro vás pár nápadů na skvělé koktejly, které si můžete snadno připravit i doma.

Akční letáky