Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Extra dárky za vysvědčení

Extra dárky za vysvědčení
Extra dárky za vysvědčení
Zdroj: Profimedia.cz, archiv

Konec školního roku je tu co nevidět a s ním i starost, čím obdarovat děti za pěkné vysvědčení. Ve světě se nejčastěji dávají peníze, hračky, knihy a rodinné výlety.

Hračky, knížky, mobilní telefony, ale i dražší dárky, jako jsou MP4 přehrávače, počítače a notebooky – to všechno patří mezi oblíbené dárky. Zajímavé ale je, že podle statistik dávají rodiče – a samozřejmě i větší děti – přednost finanční odměně a menšímu dárku.

U nás peníze a hračky, v zahraničí výlet

Na rozdíl od našich končin, kde děti často dostanou za vysvědčení nějakou tu korunu a věcný dárek, v zahraničí převládá jiný trend. Mezi nejoblíbenější patří rodinné výlety, například do zábavných rodinných parků – Disneylandu, Legolandu apod. Vedle toho už tradičně vedou hračky a knihy. Zcela jiný zvyk, kterým byste se našim dětem asi příliš nezavděčila, panuje v Japonsku. Tam rodiče ratolestem kupují doplňky do jejich pokojíčku, například nábytek, anebo dekorace.

Dárky za vysvědčení letem světem

Jiná země, jiný mrav, a tak v Bulharsku berou rodiče za dobré vysvědčení děti místo dárku na oběd a do kina, Slovinci potom kupují sportovní vybavení. A ve Velké Británii? Děti dostanou většinou hračku, drobnou hotovost a rodinný výlet. Hračku a peníze dostávají také holandské děti, knížku a hračku potom školáci ve Španělsku. Finanční odměna čeká kupodivu i děti z Egypta a Thajska a nechybí ani hračka. Asi nejhůře ze všech jsou na tom malí žáci z Francie. Zde je totiž za dobré vysvědčení obvyklá pouze slovní pochvala.

Tipy KAFE.cz

Pro všechny, kdo si rádi hrají
UFO útočí je skvělá hra pro malé i velké. Jejím cílem je nachytat co nejvíce létajících talířků. Velký létající talíř vyhazuje malé točící talířky do vzduchu. Hráč který jako první nachytá do lapače 5 talířků, vyhrává. Hra je určená pro 1 až 4 hráče.
Cena: 719 Kč (Obchudekhracek.cz)

 

Howard Pyle: ROBIN HOOD
Co svět světem stojí, nenarodil se lučištník, jenž by své šípy zdobené pírky divokých hus vypouštěl tak dovedně a přesně jako on. Členové Robinovy družiny se v hloubi Sherwoodu cvičili v lukostřelbě nebo zápase s kyjem a živili se královou zvěřinou. Od ostatních se drželi dál. Přesto je venkovský lid miloval.
Cena 269 Kč

 

Větší slečny potěšíte taškou z kolekce LeSportsac, která vznikla ve spolupráci s návrhářkou a ilustrátorkou Katharinou Leuzinger švýcarsko-japonského původu. Kolekci AIR prodává od poloviny června oficiální český e-shop značky LeSportsac www.urbanlux.cz, designový obchůdek Popout a originální LeSportsac boutique s názvem Jam Store, který najdete na adrese Rybná 2. 

 

Mark T. Conrad, William Irwin, Aeon J. Skoble
SIMPSONOVI & FILOZOFIE: HOMER MYSLITEL

Napadlo vás někdy spojit populární kreslený seriál Simpsonovi s filozofickými problémy a teoriemi? Odborné, poučné i humorné eseje staví známé postavičky a jejich činy do zcela nového světla.
Cena 249 Kč

 


 

 

V sortimentu české papírenské firmy Papelote je další novinka - nová kombinace jednoduchých bloků s barevnými gumičkami. Gumičky jsou ideálním řešením pro ty, komu stačí ke psaní jen jedna tužka nebo pero, a přitom je nechtějí nosit jen volně položené v tašce či kabelce. Gumička se přetáhne přes blok a psací potřeby se vloží do jednotlivých úchytek (Papelote.cz)

 

Kuky se vrací od režiséra Jana Svěráka, který tuto knihu napsal podle stejnojmenného filmu.

Ilustracemi text doplnil autor výtvarné podoby filmu Jakub Dvorský.

Cena 299 Kč
Mladá fronta 

 

Jeden z nejúspěšnějších filmů letošního roku Nový měsíc.

Druhý díl diváckého trháku Stmívání (Twilight) s názvem Nový měsíc (New Moon) s Robertem Pattinsonem a Kristen Stewartovou. O ohromném diváckém zájmu svědčí i to, že již v první den svého uvedení do kin vydělal snímek 71 milionů dolarů, čímž překonal rekord filmu Temný rytíř (67,2 milionu dolarů). DVD Nový měsíc vychází v distribuci Hollywood Classic Entertainment. 

 

Čokoláda Figaro patří do našeho života už více než 50 let. I po několika desetiletích si díky tradiční receptuře zachovává neměnnou kvalitu, poctivou chuť i své příznivce. Zkuste bonboniéry Figaro Naše chvíle, se kterými prožijete nezapomenutelné okamžiky v kruhu vašich blízkých.
 

 

Twister Moves Hannah Montana

Obsahuje: 2 podložky, 2 CD Twister Moves, 1 CD Hannah Montana a instrukce. Pro 1 až 2 hráče. Rozměry:40x27x5 cm, věk:8+, baterie:NE.

(sparkys.cz)
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky