Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Extra dárky za vysvědčení

Extra dárky za vysvědčení
Extra dárky za vysvědčení
Zdroj: Profimedia.cz, archiv

Konec školního roku je tu co nevidět a s ním i starost, čím obdarovat děti za pěkné vysvědčení. Ve světě se nejčastěji dávají peníze, hračky, knihy a rodinné výlety.

Hračky, knížky, mobilní telefony, ale i dražší dárky, jako jsou MP4 přehrávače, počítače a notebooky – to všechno patří mezi oblíbené dárky. Zajímavé ale je, že podle statistik dávají rodiče – a samozřejmě i větší děti – přednost finanční odměně a menšímu dárku.

U nás peníze a hračky, v zahraničí výlet

Na rozdíl od našich končin, kde děti často dostanou za vysvědčení nějakou tu korunu a věcný dárek, v zahraničí převládá jiný trend. Mezi nejoblíbenější patří rodinné výlety, například do zábavných rodinných parků – Disneylandu, Legolandu apod. Vedle toho už tradičně vedou hračky a knihy. Zcela jiný zvyk, kterým byste se našim dětem asi příliš nezavděčila, panuje v Japonsku. Tam rodiče ratolestem kupují doplňky do jejich pokojíčku, například nábytek, anebo dekorace.

Dárky za vysvědčení letem světem

Jiná země, jiný mrav, a tak v Bulharsku berou rodiče za dobré vysvědčení děti místo dárku na oběd a do kina, Slovinci potom kupují sportovní vybavení. A ve Velké Británii? Děti dostanou většinou hračku, drobnou hotovost a rodinný výlet. Hračku a peníze dostávají také holandské děti, knížku a hračku potom školáci ve Španělsku. Finanční odměna čeká kupodivu i děti z Egypta a Thajska a nechybí ani hračka. Asi nejhůře ze všech jsou na tom malí žáci z Francie. Zde je totiž za dobré vysvědčení obvyklá pouze slovní pochvala.

Tipy KAFE.cz

Zdroj: Profimedia.cz, archiv

Pro všechny, kdo si rádi hrají
UFO útočí je skvělá hra pro malé i velké. Jejím cílem je nachytat co nejvíce létajících talířků. Velký létající talíř vyhazuje malé točící talířky do vzduchu. Hráč který jako první nachytá do lapače 5 talířků, vyhrává. Hra je určená pro 1 až 4 hráče.
Cena: 719 Kč (Obchudekhracek.cz)

 

Zdroj: Profimedia.cz, archiv

Howard Pyle: ROBIN HOOD
Co svět světem stojí, nenarodil se lučištník, jenž by své šípy zdobené pírky divokých hus vypouštěl tak dovedně a přesně jako on. Členové Robinovy družiny se v hloubi Sherwoodu cvičili v lukostřelbě nebo zápase s kyjem a živili se královou zvěřinou. Od ostatních se drželi dál. Přesto je venkovský lid miloval.
Cena 269 Kč

 

Zdroj: Profimedia.cz, archiv

Větší slečny potěšíte taškou z kolekce LeSportsac, která vznikla ve spolupráci s návrhářkou a ilustrátorkou Katharinou Leuzinger švýcarsko-japonského původu. Kolekci AIR prodává od poloviny června oficiální český e-shop značky LeSportsac www.urbanlux.cz, designový obchůdek Popout a originální LeSportsac boutique s názvem Jam Store, který najdete na adrese Rybná 2. 

 

Zdroj: Profimedia.cz, archiv

Mark T. Conrad, William Irwin, Aeon J. Skoble
SIMPSONOVI & FILOZOFIE: HOMER MYSLITEL

Napadlo vás někdy spojit populární kreslený seriál Simpsonovi s filozofickými problémy a teoriemi? Odborné, poučné i humorné eseje staví známé postavičky a jejich činy do zcela nového světla.
Cena 249 Kč

 


 

 

Zdroj: Profimedia.cz, archiv

V sortimentu české papírenské firmy Papelote je další novinka - nová kombinace jednoduchých bloků s barevnými gumičkami. Gumičky jsou ideálním řešením pro ty, komu stačí ke psaní jen jedna tužka nebo pero, a přitom je nechtějí nosit jen volně položené v tašce či kabelce. Gumička se přetáhne přes blok a psací potřeby se vloží do jednotlivých úchytek (Papelote.cz)

 

Zdroj: Profimedia.cz, archiv

Kuky se vrací od režiséra Jana Svěráka, který tuto knihu napsal podle stejnojmenného filmu.

Ilustracemi text doplnil autor výtvarné podoby filmu Jakub Dvorský.

Cena 299 Kč
Mladá fronta 

 

Zdroj: Profimedia.cz, archiv

Jeden z nejúspěšnějších filmů letošního roku Nový měsíc.

Druhý díl diváckého trháku Stmívání (Twilight) s názvem Nový měsíc (New Moon) s Robertem Pattinsonem a Kristen Stewartovou. O ohromném diváckém zájmu svědčí i to, že již v první den svého uvedení do kin vydělal snímek 71 milionů dolarů, čímž překonal rekord filmu Temný rytíř (67,2 milionu dolarů). DVD Nový měsíc vychází v distribuci Hollywood Classic Entertainment. 

 

Zdroj: Profimedia.cz, archiv

Čokoláda Figaro patří do našeho života už více než 50 let. I po několika desetiletích si díky tradiční receptuře zachovává neměnnou kvalitu, poctivou chuť i své příznivce. Zkuste bonboniéry Figaro Naše chvíle, se kterými prožijete nezapomenutelné okamžiky v kruhu vašich blízkých.
 

 

Zdroj: Profimedia.cz, archiv

Twister Moves Hannah Montana

Obsahuje: 2 podložky, 2 CD Twister Moves, 1 CD Hannah Montana a instrukce. Pro 1 až 2 hráče. Rozměry:40x27x5 cm, věk:8+, baterie:NE.

(sparkys.cz)
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky