Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Emilee Garfield: Vím, jak bojovat s tou nejhorší diagnózou

Zdroj: emileegarfield.com
Prohlédněte si všechny fotografie (11)

Rakovina dělohy není jen diagnóza, pro ženu představuje konec jedné etapy a možností. Je to útok na její nejniternější pocity. Nestačí úspěšná léčba, ale i péče o pošramocenou psychiku.

Proč já?

Představte si, že jdete na preventivní prohlídku, cítíte se dobře a neočekáváte zvrat. Jenže pak lékař vezme zápisky s výsledky a začne hledat vhodná slova. I tak propadnete v pláč. Třetí stadium rakoviny dělohy vás rozdrtí na prach. Přesně takhle začal příběh Emilee Garfield. Lektorka jógy a pilates, pro kterou byl zdravý životní styl hnacím motorem, měla na výběr. Buď se rovnou vzdá a nechá se rakovinou "rozežrat" bez boje, nebo se jí postaví čelem.

Podlomená psychika

Emilee prodělala rakovinu už jako dítě, a tak trochu věděla, do čeho jde. Se ztrátou vlasů, svalové hmoty a poklesem imunity počítala, ale i když tentokrát proces léčby probíhal bez komplikací, způsoboval spoustu potíží, za které se styděla. Střevní vývod, první projevy inkontinence a zjizvené břicho patřily mezi překážky, které bylo těžké přijmout. S holou hlavou a zdeformovaným břichem byla po pár týdnech ozařování a chemoterapií propuštěna z nemocnice. Nebyla schopná vycházet ven, bavit se s lidmi a být spontánní jako dřív. Znovu překonala rakovinu, ale teď zasáhla především její psychiku. A ta potřebuje mnohem větší péči. Každá pomoc zvenčí jí připadala pokrytecká a neosobní, a tak musela zalovit ve vlastních zdrojích a vymyslet systém, který by ji vrátil zpátky do života.

Zdroj: Instagram

Víc než jen rakovina

S prvními vlásky se vrátila do studia a začala zase pracovat jako lektorka jógy. Samotný pohyb léčil její tělo, ale ne duši. Pod záštitou neziskové organizace Cancer Core Recovery stmeluje ženy se stejnou diagnózou a zdravotníky. Jedny učí sebelásce, druhé správnému zacházení, jednání a pohybu s nimi. Rakovina není jen mezi pacientem a lékařem, ale zapojeno je mnohem více faktorů, které do sebe musí zapadnout, aby se žena cítila co nejdříve fit.

Zdroj: Instagram

Mezi svými

Dnes už je Emilee zase ve svém živlu, cvičí, rozdává moudra a po zkušenosti z posledního roku je o něco víc pokornější. Díky pohybu se dostala do formy a v rámci podporujících akcí dodává ženám se stejným osudem sílu a odhodlání.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky