Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

DVD pod stromeček

I když Blu-Ray zdá se dobývá svět, stále ve většině domácností vládne DVD a nějakou dobu rozhodně ještě vládnout bude. A tak i nabídka filmů na DVD je široká a pestrá a náš výběr jen informativní...

Na DVD skutečně najdete v poslední době snad vše. Staré a starší filmy, českou klasiku, seriály české, československé i zahraniční, aktuální novinky...

Nabízíme vám - skutečně jen pro inspiraci - průřez pár možnými žánry a styly, které by mohly potěšit skutečně každého v rodině, až by si film rozbalil pod stromečkem. 

Pro tatínka: A-Team

Zdroj: Bontonfilm, Česká televize - Telexport, Magic Box

Kdysi dávno patřil seriál A-Team k velmi populárním - podobně jako seriály MacGyver nebo Knight Rider či Mission Impossible. Zatímco podle posledně jmenovaného si léčí v celovečerních filmech ego  Tom Cruise, jiné seriály takové štěstí neměly.

Až nyní A-Team, který neberte nijak vážně. Sice jsou hrdiny nabouchaní chlapci, kteří vždy zachrání svět, ale taky jsou tak trochu pošuci. Celý film je pak natočen s vynikající nadsázkou, přičemž neopomíná ani akční scény, takže tatínek by měl být maximálně spokojen.

Pro sestru: Přátelé

Zdroj: Bontonfilm, Česká televize - Telexport, Magic Box

Populární seriál o několika mladých lidech, kteří musejí sdílet jedno apartmá, přičemž se snaží prorazit ve studiích, práci, ale i najít si vhodného partnera.

Celkem bylo natočeno neuvěřitelných 238 dílů a není divu, že ke konci se již zápletky a vztahy vyčerpávaly. Přesto příjemný humor a dobře vybraní herci - tehdy ještě ne příliš známí - dávají dodnes seriálu punc skutečně kultovního a diváckého, na nějž se dá dívat znovu a znovu.

Na vánoční trh se chystají reedice nejen všech sezon, ale i té první, která u nás s českou podporou doposud nevyšla, proto je určitou raritou.

Pro malé děti: Kráska a Zvíře

Zdroj: Bontonfilm, Česká televize - Telexport, Magic Box

Disneyho pohádky těší celé generace dětí. A tak se není co divit, že na vánoční trh přichází klasika - Kráska a Zvíře.

A aby toho nebylo málo, společně s tímto milým filmem je možné koupit i druhé dva díly, které u Disneyho natočili: Kráska a Zvíře: Kouzelné Vánoce (kde Kráska zachrání Vánoce a ukáže Zvířeti, co znamená být milý) a Kráska v kouzelném světě, kde se můžeme podívat na čtyři krátké veselé příběhy, které se na začarovaném zámku kdysi odehrály.

 Pro babičku: Vyprávěj

Zdroj: Bontonfilm, Česká televize - Telexport, Magic Box

Seriál Vyprávěj si získal na obrazovkách České televize velkou popularitu. Už jen proto, že u něho mohou vzpomínat různé generace diváků.

A ačkoliv sledujeme osudy hlavních postav a jejich příběhy, zajímavé jsou i dobové filmové a žurnální vsuvky, kdy se můžeme podívat na skutečné události té doby a daného období. 

První dvě série ČT nyní vydává na DVD, takže bude možné zavzpomínat si znovu...

 Ještě jednou pro malé děti: Příběh hraček 3

Zdroj: Bontonfilm, Česká televize - Telexport, Magic Box

Už potřetí se vrací kovboj Woody, Buzz rakeťák a jejich další přátelé. Tentokrát v ne až tak veselém příběhu.

Jejich majitel už je na střední škole a bude se muset s hračkami rozloučit. Ty však omylem skončí ve školce, která se zdá zpočátku jako ráj pro hračky. Ale i tady se mezi hračkami šíří šikana, a tak bude lépe vymyslet nějaký geniální plán na útěk.

Ale nebojte se, jako v každé pohádce i zde všechno dobře dopadne...
 

 Pro dědečka: Hříšní lidé města pražského

Zdroj: Bontonfilm, Česká televize - Telexport, Magic Box

Kriminální seriály mají diváci rádi od počátků televize - a mají dodnes, jak můžeme dennodenně vidět na obrazovkách.

S Hříšnými lidmi města pražského se můžete vrátit do doby prvorepublikové, kdy jeden mord ještě dokázal vyvolat pozdvižení po celé Praze, kdy těch pár kasařů mělo nezaměnitelný rukopis, takže se dobře hledali, kdy stačilo pro většinu delikventů zajít do Jedové chýše (víte, že na jejím místě dnes stojí klinika U Apolináře?) a kdy se za velký zločin pokládal i podvod s koberci...

Pražská modrparta vedená radou Vacátkem vyřeší vše v klidu, beze spěchu, a dokonce bez všech moderních pomůcek.
 

Pro bratra: Avatar - ultimátní 3DVD edice

  Zdroj: Bontonfilm, Česká televize - Telexport, Magic Box

Světově nejúspěšnějším filmem se stala 3D fantasy megalomanského režiséra Jamese Camerona. Megalomanského, protože jeho projekty vždy bořily nějaké filmařské hranice.

Tentokrát vytvořil natolik "reálný" 3D svět, že mnozí diváci po celém světě toužili se do něj dostat, a dokonce se objevila nová nemoc, kdy lidé po zhlédnutí filmu trpěli depresemi a únavou z našeho skutečného, šedého světa (přitom si stačilo koupit fialovou lampičku).

Po měsících čekání se objevuje prý ultimátní edice, s filmem v prodloužené verzi a s mnoha bonusy na rovnou 3 DVD.
 

Pro maminku: Ženy v pokušení

Zdroj: Bontonfilm, Česká televize - Telexport, Magic Box

Velice příjemné překvapení a konečně film o ženách, který ženy potěší a řekne jim něco o nich samotných bez příkras, ale i zesměšňování.

Tři generace žen - atraktivní babička, právě manželem opuštěná žena a její dcera - řeší své problémy s druhým pohlavím, ale i sebevědomím a hledáním optimistického náhledu na život.

Film předčil v návštěvnosti v českých kinech i slavný Avatar, což svědčí o jeho skutečných kvalitách i divácké výjimečnosti.
 

Blu-ray navíc: Antologie Vetřelec

Antologie Vetřelec Antologie Vetřelec Zdroj: Bontonfilm, Česká televize - Telexport, Magic Box

Úplně poprvé se na Blu-ray objevují všechny čtyři filmy v naprosto novém interaktivním provedení, díky kterému získáte možnost prozkoumat všech šest disků s více než dvanácti hodinami doplňujících videí a tisíci archivními obrázky.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Jak vás změní hypotéka

Jak vás změní hypotéka

Tíhu pravidelných měsíčních splátek hypotečního úvěru pocítí nejen váš rodinný rozpočet, ale také vaše psychika.

Akční letáky