Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dva TOP švestkové moučníky na víkend ke kafi

Dva TOP švestkové moučníky na víkend ke kafi
Dva TOP švestkové moučníky na víkend ke kafi
Zdroj:

Švestky, kam se člověk podívá, právě vrcholí jejich sezona. V kuchyni jsou vděčné a moučníky z nich jsou rychle hotové. Posíláme dvojnásobnou inspiraci do vašich kuchyní na koláče: hrnkový švestkový a strouhaný švestkový.

Diskutujte: Který recept na švestkovou dobrotu považujete za nejlepší? Pojďme si je vyměnit a zkusit v kuchyni něco nového.

Strouhaný koláč se švestkami

PŘÍPRAVA 40 MINUT - MRAŽENÍ 2 HODINY  -  PEČENÍ 45 MINUT 

Suroviny: 1 kg švestek (může být i jiné šťavnaté ovoce), 400 g hladké mouky, 3 vejce, 2 dl smetany ke šlehání, 150 g moučkového cukru, 125 g Hery, 3 lžíce krupicového cukru, 1 sáček kypřicího prášku do pečiva, špetka soli    

  1. V míse utřeme žloutky s moučkovým cukrem do pěny. Mouku smícháme s práškem do pečiva a špetkou soli. Přidáme žloutkovou pěnu, na kousky nakrájený tuk a smetanu a umícháme těsto, které dobře propracujeme. Oddělíme z něj třetinu, zabalíme ji do mikrotenové fólie a uložíme ji asi na 2 hodiny do mrazničky.
  2. Zbylé těsto rozválíme na pomoučeném válu na plát o velikosti plechu. Jablka omyjeme, zbavíme jádřinců a nastrouháme. Švestky a broskve zbavíme pecek, nakrájíme je na malé kousky a smícháme s jablky a kuličkami rybízu. Plát těsta přeneseme na plech vyložený papírem na pečení a pokryjeme ho vrstvou ovoce.
  3. Z bílků a krupicového cukru ušleháme tuhý sníh, rozetřeme ho na ovoce a nakonec na povrch koláče nastrouháme na hrubém struhadle zmrzlou třetinu těsta. Koláč vložíme do trouby vyhřáté na 180 °C a pečeme asi 45 minut.

Dva TOP švestkové moučníky na víkend ke kafi

Hrnkový švestkový koláč s drobenkou

PŘÍPRAVA 25 MINUT -  PEČENÍ 35 MINUT
 
(1 hrnek = 2,5 dl) 

Suroviny: 1,5 kg švestek, 3 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek cukru, 1 hrnek oleje, 1 hrnek Kyšky nebo kysaného mléka, 3 vejce, 1 sáček kypřicího prášku do pečiva, tuk na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu, mouka na poprášení těsta
Drobenka: 120 g hrubé mouky, 100 g másla, 100 g cukru  

  1. V míse smícháme mouku s cukrem a práškem do pečiva, přidáme olej a vejce a těsto promícháme. Nakonec ho zředíme Kyškou nebo kysaným mlékem, nalijeme ho na vymazaný a vysypaný plech a povrch trochu poprášíme moukou, aby nelepil a mohli jsme těsto stejnoměrně rozprostřít na celý plech.
  2. Švestky omyjeme, rozpůlíme, vypeckujeme a rozprostřeme je řeznou stranou dolů na povrch koláče.
  3. Všechny přísady na drobenku smícháme, promneme prsty a nasypeme rovnoměrně na koláč. Vložíme ho do trouby vyhřáté na 180 °C a pečeme asi 35 minut.

Dva TOP švestkové moučníky na víkend ke kafi

Recepty na zpracování celé podzimní úrody ze zahrádky najdete v novém časopisu Kuchyně.cz, který je právě na stáncích.
Nebo klikněte na
www.prostri.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky