Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Druhy tchyní a jak s nimi vyjít

Kvůli tchyni se průměrný pár pohádá jednou za měsíc. Věděla jste, že psychologové rozdělují tchyně na pět základních druhů? Podívejte se, které to jsou a jak s nimi vycházet.

Zdroj: Thinkstock.com

Výrazně mateřský typ

Charakteristika: Děti jsou a byly středobodem jejího žití. Vždycky u ní najdou zastání a pochopení. Přeje si, aby byly šťastné, proto zatne zuby i v případě, že si přivedou partnera, který jí příliš nesedí. Někdy se jí může stát, že uděluje příliš mnoho nevyžádaných rad, ale většinou to opravdu nemyslí špatně a je jen na vás, abyste nereagovala přehnaně.

Co většinou říká: „Vám to spolu tolik sluší.“ „Snad vám to takhle pěkné vydrží, děti.“ „Nepotřebujete s něčím pomoct?“

Jak s ní vycházet: Jestliže nastanou nějaké třecí plochy, pak na začátku vztahu, kdy si určujete vzájemné hranice působnosti. Pokud je překročí ona, pak obvykle ne schválně a dokáže se z chyb poučit. Velmi touží své dítě neztratit z dohledu, a tak ví, že bude potřeba v lecčems ustoupit. Když zůstanete vstřícná a otevřená, získáte v ní cenného spojence. Také vám nic neudělá poprosit ji o rodinný recept na vanilkové rohlíčky nebo si nechat na nedělní návštěvě ukázat album s rodinnými fotografiemi. Bude mít radost a vy se alespoň něco dozvíte.

 

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU