Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Minimalismus je na ústupu: Podlehněte trendům a pořiďte si postel jako z pohádky

Zdroj: profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (24)

V posteli strávíme bezmála třetinu života. Proto by ložnice měla mít příjemnou a uvolňující atmosféru bez rušivých elementů. Postel s nebesy už dávno není bytovým přežitkem, ale znovu se dostává do popředí.

Kvalita spánku je pro zdraví člověka velice důležitá. Každou noc byste si měli dopřát tolik spánku, aby jste během noci prošli všemi fázemi a tělo se stačilo dostatečně zregenerovat a připravit na další šestnáctihodinovou směnu. Atmosféra místnosti, ve které pravidelně spíte, má velký vliv na to, v jaké náladě a stavu se ráno probouzíte. Nemusíte stěhovat nábytek podle pravidel feng shui, stačí udržovat pořádek. Dlouhodobé trable se spánkem umí lidské zdraví totiž hodně potrápit.

  • Zpomalené myšlení
  • Problémy s pamětí
  • Riziko falešných vzpomínek
  • Trable s ovládáním emocí
  • Omezení sexuálních prožitků
  • Pokřivení úsudku

Pro všechny

Nebesa se objevila v novém kabátě a už nepřipomínají královské lože z oblíbených pohádek. Bytelná konstrukce zapadne do industriálního stylu, kovové tyčky se hodí k art decu, napodobeniny kmenů interiér příjemně zútulní. Modernímu pojetí sluší nebesa bez příkras, kde plně vynikne použitý materiál, lásku k hygge podpoříte hravými dekoracemi, kožešinami, pnoucími rostlinkami nebo mušelínovými závěsy omotanými kolem trámů. Fantazii se meze nekladou. Postel s nebesy je v místnosti jako výrazný solitér, který nepotřebuje další doplňky. Sám o sobě na sebe strhává většinu pozornosti.

Království

Nebesa nad dětskou postelí působí pohádkově a dětem zajistí příjemný koutek na hraní a odpočinek. Povoleny jsou polštářky s veselými potisky a všechny odstíny růžové, modré a šedivé, která je poslední dobou při zařizování pokojíků čím dál oblíbenější.

Nahlédněte do bohaté galerie a inspirujte se!

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky