Kvůli celovečernímu dokumentu v síti vznikly ve studiu tři dětské pokojíčky, kde se celé lovení pedofilů odehrává. Následně museli tvůrci vybrat plnoleté herečky, které ale vypadají na dvanáct let.

Michaela Soukupová, Týna Junová a Nikola Komárková se staly na několik týdnů reálnými postavami a měly za úkol odhalit, jak velké nebezpečí hrozí dnešním dětem při nehlídaném používání sociálních sítí.

Během prvních pár hodin od založení falešných profilů dívek se začali množit žádosti o přátelství a celý štáb byl ohromen, čeho byli svědci! Dvě děvčata ze tří během natáčení museli dokonce navštěvovat psychiatra!

Kvůli natáčení vznikly tři dětské pokojíčky

Dokončení filmu se neobešlo bez pomoci lidí, ty ovšem projekt nadchnul, a na HITHITU se vybrala větší částka, než měli tvůrci původně v úmyslu sehnat.

I tak ale Vít Klusák tvrdí, že jim peníze sotva pokryjí náklady, mají totiž s filmem mnohem větší plány. "Plánujeme osvětovou kampaň, která bude na film přímo navazovat," těší se majitel Hypermarket Film.

Ačkoliv od natáčení uběhlo několik měsíců, celý tým si v sobě nese vzpomínky, které se nedají vymazat... Nejvíce šokující prý bylo odhalení pedofila, který je vedoucí na dětském táboře!

Dívky si sáhly na dno...

Natáčení bylo psychicky náročné nejen pro herečky, ale i pro celý štáb. Vítek Klusák se zpětně ohlíží a říká, že by některé věci raději neviděl! "Pokaždé, když jsme měli dojem, že už jsme narazili na pomyslné dno pekla, tak se stalo ještě něco děsivějšího."

Dvě ze tří hereček musely následkem děsivých zkušeností navštěvovat psychiatra a nejvíce prý byla šokovaná maskérka, která poznala jednoho z pedofilů!

"Asi nejhorší byla chvíle, kdy maskérka Bára poznala jednoho z predátorů. Jednalo se totiž o muže, který je vedoucím dětských táborů," šokoval Klusák a zároveň tím odhalil části dokumentu, které budou velice emotivní. Na základě filmu hodlá dokonce policie vznést několik obvinění!

Štáb byl z některých situací v šoku

"Ano, Policie ČR naši produkci vyzvala, abychom jim natočený materiál odevzdali. Učinili jsme tak a dozvěděli se, že zahajují trestní řízení," potvrdil Vít Klusák, že se věcí zabývá policie.

Diváci se budou moci na film těšit již brzy, premiéra v kinech bude 27. února. Zatím je k dispozici trailer, ze kterého skutečně mrazí.

Tvůrci dokumentu mimo jiné usilují o to, aby se v budoucnu rozšířili ve školách vyučující osnovy o základy bezpečného chování na internetu. Za redakci Šípu tomuto projektu tleskáme a těšíme se, až snímek vyjde!