Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dětské svačinky snadno a lehce

Dětské svačinky snadno a lehce
Dětské svačinky snadno a lehce
Zdroj: Reklamní sdělení

Pravidelnost ve stravování dětí je důležitá pro jejich správný vývoj. Přinášíme vám informace, jak by měla vypadat správná svačinka, a typ na novinku na poli zdravé a vyvážené stravy.

Pro správný vývoj dítěte je důležité dbát na řádný přísun potravin a na pravidelnost. Pokud dítě jí nepravidelně nebo nevyváženou stravu, může docházet k poruchám koncentrace, nesoustředění ve škole atd.

Pokud se školák správně nenasnídá nebo opomene svačinu, má tendence často dohánět chybějící energii sladkostmi. Tyto „rychlé cukry“ pouze rozkolísají hladinu cukrů v těle a u dětí mohou vést k hyperaktivitě až agresivitě. V takových případech je rovněž velmi častý výskyt dětské obezity oproti dětem, které se stravují pravidelně a nezapomínají ani na svačiny.

  • Děti by měly mít stravu během dne rozdělenu do 5 až 6 porcí, tudíž mezi hlavní jídla musíme zařazovat vyvážené svačinky.

Dětské svačinky snadno a lehce

Jak by měla zdravá svačina pro malého školáka nejlépe vypadat?

Měli bychom dbát na správnou skladbu živin, kalorickou hodnotu, ale opomínat bychom neměli i správnou velikost.

A co by naopak obsaženo být nemělo?

Různé konzervanty, umělá barviva, stabilizátory a další látky, které organismu neprospívají.

Co tedy dětem ke svačině připravit?

Pokud máme čas, je vhodnou svačinkou například celozrnné pečivo namazané rostlinným tukem s kvalitní šunkou či nízkotučným sýrem, dalšími možnostmi jsou tvarohové krémy, nízkotučné jogurty, ovocný talíř atd.

A když chvátáme či potřebujeme vzít svačinku s sebou?

Dětské svačinky snadno a lehce

Můžeme využít novinky na našem trhu GoGoSqueez – zdravou svačinku pro děti od společnosti Materne®.

  • GoGoSqueez je pro děti výživnou svačinkou s jablečnou chutí.
Jedná se o ovocné pyré ve speciálním balení – měkkém mačkatelném sáčkovém obalu. Jedna porce této dobroty pro děti odpovídá jednomu jablku a nejsou v ní použity žádné konzervanty. Můžeme ho bez obav podávat i dětem s určitými typy potravinové alergie, GoGoSqueez totiž neobsahuje lepek, stopy mléka, mléčných výrobků, ani stopy ořechů. Dokonce si můžeme vybrat z pěti druhů chutí: jablko, jablko-jahoda, jablko-hruška, jablko-banán a jablko-broskev. A co oceníme my rodiče? Snadnost, s jakou můžeme tuto dobrotu našim dětem nabídnout, na výletě už nebudeme potřebovat přibalené lžičky, velmi pohodlně pouze odšroubujeme uzávěr a můžeme podávat! Obal také velmi dobře chrání před okolní teplotou, tudíž není nutné GoGoSqueez skladovat v ledničce. Ještě váháte, co přibalíte vašim drobečkům do batůžku na svačinku?!

 

Svačinky koupíte v supermarketech INTERSPAR

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky