Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Děti a léto: Kde všude číhá nebezpečí?

Léto s sebou kromě radovánek přináší i starosti o naše nejmenší. Dětské bezprostřední dovádění doma i venku nemusí vždy skončit happy-endem. Víme, na co si dát pozor a jak se vyhnout nepříjemným poraněním, abyste si léto užili v klidu.

Helmu do každé rodiny

Cyklistická sezona nabírá v létě na obrátkách a na kole jezdí nejen dospělí, ale i děti. Na žádné dětské hlavě by během výletů na kole, i projížďce po okolí u babičky nebo na chalupě, neměla chybět helma. Vybrat správnou dětskou helmu může být oříšek. Vybírejte však pečlivě, při případném pádu pak kvalitní helma vaše dítě spolehlivě ochrání. „Helma by rozhodně měla chránit hlavu po celém jejím obvodu. Někteří výrobci také vyrábí speciálně tvarované helmy, které více chrání hlavu v její zadní části. Důležité také je, aby helma na hlavě dobře a pevně seděla,“ říká MUDr. Michaela Tomanová, primářka a ředitelka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Vypěstujte si vlastní kávu

Vypěstujte si vlastní kávu

Milujete popíjení kávy i její dokonalou vůni? Co takhle vypěstovat si vlastní kávovník, třeba u vás v obýváku? Poradíme, jak na to, a také pro vás…

Akční letáky