Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Děti 50. let: Příběh první

Zdroj:

Psala se 50. léta a jejich dětství začalo inkasovat rány, protože rodiče byli nastupujícímu totalitnímu režimu v Československu nepohodlní... Z dětí byli přes noc synové a dcery politických vězňů. S novým cejchem to neměli lehké!

A nesou ho v sobě dodnes. Své příběhy sepsali a nabídli studentům FAMU ke zpracování. Vznikl tak mírně hořký dokumentární cyklus.

Josef Frolík: Trochu železný muž

„O politice se doma nemluvilo, alespoň jsem to neregistroval. Otec jako prvorepublikový četnický strážmistr tohle řešil na stanici. Zařizoval i konspirační schůzky agenta A-54 v hotelu Union v Lounech, ale to se týkalo éry války,“ vzpomíná na klukovská léta usměvavý Josef Frolík.

Autor a režisér snímku Martin Mlynarič:

„Především mě zaujal jeho příběh, protože byl psán rukou - a já cítil autenticitu. Pan Frolík psal vše už strukturovaně, tak se mi záhy vytvořila jasná představa, že toto je pro mě ono. Navíc lidsky mi bylo sympatické, že negativní zážitky proměnil v pozitivní zkušenost… Nezatrpknul a pomáhal lidem.“

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Čekám dítě, ale nevím, kdo je otec

Nevěřila bych, že se to stane zrovna mně. Že budu mít ráda dva muže, svého manžela a taky přítele z dětství. Že otěhotním, ale nebudu vědět, který z…

Akční letáky