Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vánoční dárky na poslední chvíli: Kde nakoupí opozdilci?

Vánoční dárky (ilustrační foto)
Vánoční dárky (ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia
Vánoční dárky (ilustrační foto)

Zatímco někteří začínají nakupovat vánoční dárky klidně už v říjnu, aby si předvánoční čas mohli užít v co největším poklidu, jiní leckdy ztrácejí pojem o čase a na poslední chvíli zjistí, že nemají čím obdarovat své nejbližší. Není ale třeba ztrácet hlavu. Mnoho dárků se dá totiž s přehledem zakoupit klidně i hodinu před štědrovečerní večeří.

Pořídit ty správné vánoční dárky může být pořádným oříškem. Někdo má dávno před Vánocemi jasno, čím druhé obdaruje, na konci listopadu už má všechny dárečky pohromadě a týden před Štědrým dnem poklidně vyčkává na příchod Ježíška, neboť už vše, čím udělá radost svým blízkým, stačil i zabalit. Na druhé straně jsou pak ti, kteří si ještě v polovině prosince říkají, že je na nákup dárků přece stále ještě čas, a ráno na Štědrý den zjistí, že nemají co dát mnohým členům své rodiny. I když se pak situace může zdát bezvýchodná, stále existuje mnoho řešení. 

Nakoupit lze i na Štědrý den

Přestože je Štědrý den státním svátkem, obchody s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních mohou být otevřené do 12 hodin. Pokud si tedy 24. prosince přivstanete a vyrazíte na nákupy v dopoledních hodinách, stále máte šanci, že ulovíte skvělé dárky, kterými svým nejbližším jistě uděláte radost. V supermarketech můžete narazit na již vytvořené lahůdkové koše i nejrůznější kosmetické kazety. Dospělým taktéž udělá radost láhev kvalitního alkoholu, kterou rozhodně nic nezkazíte. 

Stejně tak jsou otevřené i lékárny a drogerie. Babičce či dědečkovi tak můžete pod stromeček nadělit nejrůznější vitamíny a jiné doplňky stravy, manžela nebo manželku zase potěší parfém. 

Poukazy a lístky do divadla

Pokud už ale nemáte možnost vyrazit do obchodu, musíte se spolehnout na internet. Ten naštěstí nabízí obrovskou škálu dárků, ze kterých budou mít obdarovaní jistě velkou radost. A navíc se nemusíte stresovat tím, že by snad dárky nedorazily včas. Podívejte se například po poukazech na dobrou večeři, masáž, wellness pobyt anebo i třeba dovolenou. Takto zakoupené dárky jsou ihned zaplacené, následně je můžete vytisknout a vložit do ozdobné obálky. Možná z nich dokonce budou mnozí podstatně nadšenější než z dárkové kazety zakoupené na poslední chvíli. 

Milovníci kultury zase ocení dárek v podobě lístků do divadla nebo na koncert jejich oblíbeného interpreta. Možností zkrátka stále existuje mnoho. Navíc právě poukazy s naprostým přehledem klidně nakoupíte i pár minut před rozdáváním dárků. A tak tedy i ti, kteří (opět) podcenili přípravu na Vánoce, nemusí zmatkovat. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU