Čokoládovo-kokosové bonbonky

Co budete potřebovat:

200 g hořké čokolády
150 g bílé čokolády
130 g smetany
50 g másla
30 g strouhaného kokosu
2 lžíce kokosového likéru
20 g strouhaného kokosu na posypání

Postup:

Připravíme si menší formičky ve tvaru polokoulí a necháme je dobře vychladit. Mezitím hořkou čokoládu rozpustíme ve vodní lázni.

Nalijeme ji do vnitřků vychlazených formiček, necháme ji malou chvíli zatuhnout na stěnách formiček a pak zbylou čokoládu vylijeme (můžeme ji použít na jiné cukroví).

Formičky opět uložíme v chladu a necháme čokoládu na stěnách formiček důkladně vychladit a ztuhnout. Pak vzniklé čokoládové košíčky opatrně vyklopíme z formiček.

Smetanu svaříme v hrnci se silným dnem.

Přidáme kokosový likér, bílou čokoládu rozlámanou na kousky a máslo a vše mícháme tak dlouho, až se čokoláda s máslem rozpustí a vznikne hladká hmota. Na závěr přidáme jemně nastrouhaný kokos, dobře promícháme a hmotu necháme v chladničce částečně vychladit.

Čokoládové košíčky naplníme připravenou kokosovou hmotou a bonbonky nakonec posypeme kokosem.

Rafaelo koule

Co budete potřebovat:

100 g strouhaného kokosu
80 g moučkového cukru
40 g bílé čokolády
1 bílek
1 lžíce rozehřátého másla
trochu kokosového likéru
strouhaný kokos na obalení

Postup:

V míse ušleháme bílek s moučkovým cukrem do hustého sněhu. Po částech do něj přimícháme strouhaný kokos, pak vmícháme rozehřáté zchladlé máslo a na závěr rozehřátou bílou čokoládu.

Hmotu dobře promícháme, případně ještě dochutíme troškou kokosového likéru a utvoříme z ní v dlaních malé kuličky. Obalíme je ve strouhaném kokosu a necháme zaschnout.

Sladká čokoládová tečka

Co budete potřebovat:

400 g tmavé čokoládové polev
250 g mléčné čokolády
70 g másla
1,5 dl smetany ke šlehání
30 g moučkového cukru
1 lžičku mléka
špetku soli

Postup:

Připravíme si menší formičky ve tvaru polokoulí a necháme je dobře vychladit. Mezitím rozpustíme ve vodní lázni čokoládovou polevu.

Vnitřky vychlazených formiček vytřeme pomocí štětečku rozehřátou polevou, abychom vytvořili vrstvu silnou asi 1 mm, uložíme je opět v chladu a necháme polevu důkladně ztuhnout.

V kastrůlku svaříme za stálého míchání smetanu s cukrem a solí, odstavíme z ohně a vmícháme drobně nakrájenou mléčnou čokoládu a máslo. Stále mícháme, dokud se čokoláda s máslem nerozpustí, a na závěr do hmoty vmícháme mléko a necháme vše vychladnout.

Čokoládovou vychladlou hmotou naplníme vychlazené formičky a znovu je necháme vychladit, aby hmota dobře ztuhla (nejlépe v mrazničce). Pak polokoule opatrně vyklopíme z formiček a vždy dvě polokoule k sobě slepíme pomocí zbylé rozehřáté čokoládové polevy. Každou kouli potáhneme čokoládovou polevou a jakmile začne tuhnout, překulíme kouli několikrát po hustší kovové mřížce, aby se na povrchu utvořily „bodlinky“.

Kuličky z ovesných vloček

Co budete potřebovat:

120 g ovesných vloček
1 vanilkový cukr
1 lžičku citronové kůry
3 lžíce kondenzovaného kakaa
1 lžíce mletých piškotů
1 lžičku citronové nebo pomerančové šťávy
kakao nebo strouhanou čokoládu na obalení

Postup:

Vločky umelte a spolu s piškotovými drobečky je opražte na pánvi. Nechte vychladnout, přisypte vanilkový cukr a citronovou kůru, přidejte citronovou nebo pomerančovou kůru a pikao a dobře rozmíchejte.

Uválejte kuličky, obalte je v kakau nebo strouhané čokoládě a naskládejte do papírových košíčků.