Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co znamenají a k čemu slouží barevné proužky na konci zubní pasty?

K čemu slouží záhadné proužky na pastě a vypovídají něco o jejím složení?
K čemu slouží záhadné proužky na pastě a vypovídají něco o jejím složení?
Zdroj: Pinterest.com

Na konci tuby každé pasty na zuby se nachází proužky. Mohou být v modré, červené, zelené či černé barvě. Lidé se dlouho domnívali, že toto označení slouží ke snadnému rozpoznání složení pasty. To ale rozhodně není pravda! Ta je někde úplně jinde…

Běžte si do koupelny pro pastu, má na svém konci proužek? A jakou má barvu? Dříve se věřilo, že zelený proužek znamená, že je pasta přírodního složení, modrý proužek měl označovat přírodní a léčebné složení, červený proužek prý označuje přírodní a chemické složení a černý podle některých označuje pastu s čistě chemickým složením. Naneštěstí pro konspirační teoretiky, různobarevné proužky ani zdaleka nemají nic společného se složením zubní pasty. 

Slouží k tomu, aby pomáhaly automatizovaným strojům v továrnách. Stroje musí být samozřejmě bezchybné, efektivně odvádět svou práci a pokud možno také velmi rychle, jde tu o hromady peněz. Barevné proužky jednoduše stroji ukazují, kde je konec tuby. Stroje tudíž vědí, kde je třeba provést řez a kde tuby oddělit. Zbarvení tedy nemá nic společného s obsahem a rozdílné barvy proužků existují jen kvůli tomu, aby byly v kontrastu s ostatními barvami nacházejícími se na tubě, aby to stroj nemátlo a tuby neničil. 

Toto by se mohlo hodit: 

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky