Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Školní svačiny dětí slavných maminek překvapily svým složením i odborníky

Zdroj: Profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

Před 30 lety nám maminky balily do školy chleba s máslem, pokrájené jablko a případně tatranku. Dneska v dětských svačinách přibývá zdravých semínek a oříšků, sladkosti se omezují. Na americkou maminku Jenny Mollen ale opravdu nikdo nemá. Podívejte, s čím přišel do školky její čtyřletý syn.

Menu malého předškoláka v první školní den obsahovalo: lososa opečeného na sezamových semínkách, rýžová srdíčka, avokádo se žlutou paprikou, hořkou čokoládu obalenou v kokosovém cukru, chuťovky s rostlinným proteinem, mini salát s kozím sýrem a bio jahody. Jenny Mollen fotografii svačiny hrdě sdílela na Instagramu jako inspiraci pro jiné maminky. Takřka okamžitě se pod ní objevily rýpavé komentáře s dohady, kolik z této superzdravé nálože čtyřleté dítě asi sní...

"Je mi jedno, kolik toho sní. Je to spíš o tom, aby mu bylo zdravé jídlo předkládáno pravidelně," napsala pod fotografii Jenny.

Abychom se jí trochu zastali, je pravda, že v amerických školách a školkách nebývají jídelny jako u nás, děti si s sebou zpravidla nosí celé obědy. Vytknout se nic nedá ani syrové paprice, avokádu a jahodám, protože spousta malých dětí zeleninu a ovoce v syrovém stavu sezobne a ošklíbá se jen nad jejich vařenou podobou. Pokud jde o lososa s rýží, učitelky musely chlapečkovi závidět...

Zdroj: Instagram

Obdivuhodné ovšem je, jak si Jenny s jídlem vyhraje, ačkoli vypadá, že sama sní tak pět rozinek denně. Za její povážlivě vyhublé tělo však údajně nemůže anorexie, ale porucha štítné žlázy. Jenny se dušuje, že nechutenstvím ani poruchou příjmu potravy netrpí, a na Instagram vystavuje gurmánské kreace, které jsou určeny pro syna a někdy i pro ni samou. Prohlédněte si je v naší galerii.

Jenny Mollen je v USA známá jako autorka humoristické prózy a televizní herečka. Našinci bude povědomá spíš tvář jejího manžela Jasona Biggse, který si zahrál v komediální sérii Prci, prci, prcičky.

Jenny Mollen a Jason Biggs Jenny Mollen a Jason Biggs Zdroj: Instagram

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky