Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co nesmí chybět pod stromečkem? Knížka

Zdroj: Archiv nakladatelů, Profimedia.cz

Knížka patří k věcem, které by dětem pod stromečkem rozhodně neměly chybět. Vždyť čtení trénuje představivost, rozšiřuje slovní zásobu a zlepšuje paměť...

Pro generace našich prarodičů, rodičů a koneckonců i pro tu naši, bylo čtení daleko větší samozřejmostí, než pro naše děti. Sledování televize a surfování na internetu nám »nacpe do hlavy« více informací, než to dokáže kniha. Ale kde je fantazie a napětí? Stejně jako psaní dopisů v ruce, se čtení knih pro naše děti pomalu stávám něčím jako sci-fi. Zkuste to změnit. Kupte jim pod stromeček pěknou knížku!

 

Tip Kafe.cz

Pohádky pro děti, pro mámy a pro táty

Nejen pro nejmenší čtenáře vycházejí v nezkrácené podobě a v nové grafické úpravě půvabné pohádkové příběhy. Medvědí pohádky, pohádky o řemeslech, o dvou dědečcích z Dlouhé Míle či o malém lvovi a navíc ještě pohádky ze všech koutů světa od jedné z nejznámějších českých moderních pohádkářek potěší a zahřejí u srdce.

Cena: 279 Kč

Kniha rozvíjí fantazii

Film trvá zhruba dvě hodiny. Napínavou knihu čte dítě třeba týden a přemýšlí nad tím, jak dopadne. Trénuje představivost. Nejen, že se učí lépe číst, ale zároveň si podprahově nacvičí správný pravopis. Čtení knih také rozšiřuje slovní zásobu a učí spisovnému jazyku. Ve velké míře zlepšuje paměť a naučí čtenáře mnoho nového. Informace získané četbou se do paměti ukládají mnohem hlouběji a trvaleji než ty z televize nebo internetu. Děti, které odmala hodně čtou, dosahují výrazně lepších studijních výsledků. A to by měl být dostatečný důvod, proč by pod stromečkem knížka neměla chybět.

 

Tip Kafe.cz

Piráti, poklady, dobrodružství

Příběhy neslavnějších pirátů a námořních lupičů v nádherně ilustrované knize přináší letošní novinka Piráti, poklady, dobrodružství, která zaujme nejen všechny zvídavé kluky, ale i jejich rodiče.

Cena: 264 Kč  

Na vině není jen škola

„No jo,“ namítnete možná, „když oni je v té škole dneska ani číst nenaučí.“ Jenže jen škola za to nemůže. Pokud rodiče nevedou děti k četbě odmalinka a školáka pak nechají odsunout se k počítači nebo televizi, těžko už s tím něco nadělají. Dítěti bude čtení připadat jako ztráta času, který může využít mnohem efektivněji. Začněte proto už od plenek.

 

Tip Kafe.cz

Truhlička na první slovíčka

Tato kouzelná truhlička ukrývá 15 obrázkových knížeček, které vašim nejmenším představí řadu témat od přírodních krás a zvířátek přes barvy a tvary až po oblečení a dopravní prostředky. Díky půvabným ilustracím spojeným s jednoduchými výrazy se děti snadno naučí svá první slůvka.

Cena: 269 Kč

Dárek také pro kojence

Již kojencům můžete nakupovat v knihkupectví. Knížky pro nejmenší čtenáře se vyrábějí z látky nebo omyvatelného, měkkého materiálu. Jsou na nich obrázky a jednoduché texty. Batolata ocení leporela, obrázkové knížky a knížky plné říkadel. Už malým dětem můžete pravidelně číst pohádku před spaním. Ideální je, když maminka jde příkladem. Tříleté dítě s vámi klidně může capkat do knihovny, uvidíte, jak hrdě si odtud ponese tu svou knížku! Když ho naučíte knihovnu navštěvovat od batolícího věku, rádo tam zamíří až bude umět doopravdy číst. A když mu navíc pořídíte vlastní knihovničku, kterou budete pravidelně doplňovat, určitě ho ten správný vztah ke knížkám nemine. 

 

Tip Kafe.cz

Set 4 knížek pro kojence

Pro děti od narození se hodí měkké, barevné, knížky, které obsahují osm stránek plných dobrodružství. Každá stránka je vyplněna speciální šustící hmotou a navíc na ní naleznete aktivní prvek, který vydává chrastící zvuky. Knížečky jsou proto ideální pro podpoření hmatových, zrakových i sluchových vjemů dítěte. Hračku je možné prát v pračce.

Cena setu: 575 Kč

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky