Cibule se používá hojně nejen v kuchyni ale i v medicíně. Je součástí výroby tradičních domácích léků. Pokud ji dáte do ponožek ulevíte svým chodidlům i celému tělu. Podle tradiční čínské medicíny dokáže tělo vstřebat léčivé látky z cibule nejlépe právě skrze chodidla.
Zdroje: Pro ženy,Dům a zahrada,Ovoce a zelenina
Zelenina plná vitamínů
Cibule kromě alicinu, látky která má silné antibiotické účinky, je plná i o další léčivé látky se silnými jako je kyselina listová, vitaminy C, E, B a karoteny. Dále obsahuje minerály, jako je železo, síra, fosfor, hořčík, sodík, měď, vápník a jod. Na chodidlech se nacházejí podle čínské medicíny meridiány - dráhy, jimiž proudí životní energie a tvoří ucelenou síť spojující jednotlivé orgány. Když se na ně přiloží cibule, dostanou se její léčivé vlastnosti skrze meridiánové dráhy do příslušných orgánů a mohou zmírnit horečku, příznaky nachlazení, chřipky i angíny.
Cibule pomůže od bolesti.
Jak na to
Způsob, jak toho docílit je velmi jednoduchý. Nakrájená kolečka oloupané syrové cibule vložte na noc do ponožek, pokud nechcete ušpinit své ponožky zabalte nohy s cibulí do potravinové fólie. Plátky cibule by měly těsně přiléhat zespodu na chodidlo. Ráno cibuli vytáhnete z ponožek nebo fólie a vyhodíte do koše. Opakujte každou noc, dokud příznaky nezmizí. Tento zábal při nachlazeních či virózách uleví i dětem, těm stačí obklad dvě tři hodiny, kvůli citlivosti dětské kůže se více času nedoporučuje.
Léčba kožních onemocnění
Cibuli zevně užívanou i pro úlevu od otoku a zarudnutí při výronech a pohmožděninách a také k léčení kožních potíží, jako jsou plísně nebo bradavice, ty se často vyskytují na chodidlech a prstech na nohou. Nemocné místo by se mělo podle dávných receptur potřít kaší z drcené čerstvé cibule, na nemocném místě by se měla kaše nechat několik hodin působit a poté omýt.