Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Chováte kočičku? Z toho bude vrnět blahem

Zdroj: www.zooplus.co.uk, www.cattoysparadise.be, Profimedia.cz

Máte doma kočku? Jsou to – obzvláště koťátka – velmi hravá stvoření. Zaostříme proto dnes na různá kouledla, škrabadla a doplňky, které vaší kočce připraví nejen mnoho zábavy, ale i pohodlí a možná i vzrušení.

Něco na té šantě je!

Šanta obsahuje substance, které jako by byly stvořeny přímo pro kočičí potěchu - proto se jí také někdy říká »kočičí kokain«. Na člověka a další savce má přitom tato rostlina jen minimální účinky. Odhaduje se, že šantu začali kočkám poprvé nabízet Egypťané, kteří jsou známí svým uctíváním koček.

Zdroj: www.zooplus.co.uk, www.cattoysparadise.be, Profimedia.cz

Voňavá kulička

Jedná se o kuličku Catnip naplněnou bylinkou s názvem šanta kočičí, jejíž vůně je pro kočky velice lákavá. Díky ní tuto hračku nenechají vaši mazlíčci ani chvíli na pokoji, stále ji budou honit po bytě. Celý set obsahuje jednu perforovanou kuličku a sáček s touto oblíbenou kočičí bylinkou. Na jedno naplnění jí spotřebujete pouze špetku. Tato netradiční zábava pro vašeho miláčka vás vyjde na 140 Kč.

Čím to je, čím to je?

Na kočky působí zejména látka nepelakton, která se vyskytuje v listech a stonku. Nepelakton způsobuje válení se koček po podlaze, což je u koček (samic) projev říje, myslelo se tedy, že působí jako afrodisiakum. Je to ale málo pravděpodobné, protože to samé způsobuje také u kocourů. Šanta působí přes čichové ústrojí, ale je možné, že na ni budou reagovat i kočky, které čich nemají nebo ho ztratily.

Není nebezpečná?

Když se kočka k šantě přiblíží, obvykle ji čichá, otírá se o ni, líže a nakonec ji sní. To, co dostane kočky do nálady, je ale právě ono čichání. Kočky jsou schopné zaregistrovat šantu ve vzduchu už při koncentraci jedna ku jednomu milionu. Šanta je pro kočky neškodná. Nelze se jí předávkovat, protože většina koček ví, kdy má dost a další už odmítnou. Šanta nemá žádné vedlejší účinky a není návyková.

Zdroj: www.zooplus.co.uk, www.cattoysparadise.be, Profimedia.cz

Masáž jako od profíka

Dalším poměrně zajímavým výrobkem jsou kočičí lázně Catspa. Jde o jakýsi »talíř« vybavený množstvím masážních a škrabacích kartáčů. Každá kočka se ráda otírá a drbe, o jednotlivé segmenty této hračky si promasíruje dásně, hlavu, krk a pročeše srst. Obzvláště koťata si tuto hračku velice rychle oblíbí, protože přímo láká k prozkoumání. Jako motivační prostředek je v přístroji také uložena drť sušené šanty kočičí. Tyto malé »kočičí lázně« stojí v přepočtu zhruba 450 Kč

Zdroj: www.zooplus.co.uk, www.cattoysparadise.be, Profimedia.cz

Kočičí WC budoucnosti

Klasickým bedýnkám s kočkolitem již odzvonilo, přichází stylový kočičí záchod Catdome, který nezatěžuje špínou, zápachem a snadno se udržuje. Celý klozet je rozčleněn do dvou základních částí. První je komůrka se stelivem, do které ústí kruhový vstupní otvor. Druhou část pak tvoří předsíňka, která zajišťuje, že stelivo neopustí prostory Catdomu. Celá budka je odvětrávána přes filtr z aktivního uhlí, který zachytává nepříjemné pachy.V tomto případě se jedná o poněkud dražší doplněk, zaplatíte za něj něco kolem 1600 Kč.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky