Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Chlapec zdědil dluhy: Jaké má příběh řešení?

Zdroj:

Letos v létě veřejnost šokoval příběh Marka (9) a jeho maminky Ginety Suché z Mělníka. Hoch totiž kromě majetku zdědil po svém otci také dluhy. I když dluhy nepřevyšovaly hodnotu nemovitostí, jeho maminka se ocitla v nelehké situaci: na splácení dluhů nemá.

Psalo se o hrozbě exekuce, o tom, že lidé se na dítě skládají, objevily se i nepřejícné reakce v duchu: měla dědictví odmítnout, je hamižná.

Gineta Suchá se domnívá, že v zákonech je něco neošetrené. Pokud je totiž dědicem nezletilé dítě, není lehké prodat byt. V procesu je celá řada překážek: je třeba požádat soud jako opatrovníka chlapce o souhlas, což může trvat měsíce.

„Dokud soud neschválí prodej, nedostanu peníze do ruky," vysvětluje. „Kupec složí zálohu do depozitu k notáři, když budu soud žádat o souhlas, a napíše se smlouva o smlouvě budoucí. Mně budou ale peníze vyplaceny, až soud prodej potvrdí. Do té doby jsem stále bez finančních prostředků."

A jak to tedy dopadlo? „Nadělala jsem si další dluhy, ale nyní už nemám kde brát a můžu jen doufat, že se prodej konečně podaří. Od koupi bytů celkem odstoupilo kvůli právním komplikacím osm lidí. Jeden byt je dočasně pronajmut.

Můj makléř teď jedná se zájemci o prodeji tohoto bytu a pronájmu a prodeji druhého bytu, ale k podpisu žádné smlouvy zatím nedošlo.

Mám tedy jen pozitivní vizi, ale jistotu žádnou. Stanovisko družstva se do dnešního dne nezměnilo, nesmím vynechat byť jednu splátku," shrnuje Gineta Suchá.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky