Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Postiženého chlapce šikanovali spolužáci kvůli knize. Callum se ale stal hvězdou

Callum Manning
Callum Manning
Zdroj: Profimedia
Callum Manning

Třináctiletý Callum Manning si založil Instagram, aby sdílel knihy, které čte. Skupina spolužáků si ovšem usmyslela, že ho za to budou šikanovat! Sestra Calluma se ale rozhodla, že to tak nenechá a napsala Tweet! Co následovalo vás ohromí!

"Nemohu uvěřit, jak zlé jsou děti ve škole," napsala Ellis Landreth na svůj Twitter v reakci na to, co se stalo jejímu bratrovi. Callum chtěl pro radost sdílet knihy které přečetl, dočkal se ale pouze šikany.

Spolužáci založila skupinový chat, kde ho ponižovali, a dokonce ho přidali do skupiny, aby si mohl vše přečíst! Šokující chování mladých chlapců se rozhodla Ellis řešit a rychle to přineslo ovoce.

"Čekala jsem, že se najde pouze pár lidí, kteří ho politují. Vlna, která se ale strhla, mě doslova ohromila," řekla sestra Calluma pro CNN. Pár hodin po jejím Tweetu se totiž sešli desítky tisíc lidí, vyjadřující podporu šikanovanému bratrovi.

Kyber šikana je mezi dětmi čím dál častějším jevem

Tweet Ellis se během pár hodin stal virálem a dostal se ke stovkám tisíc lidí. Instagramový účet třináctiletého chlapce vzrostl na neuvěřitelných 346 000 sledujících.

Sestra Calluma uvedla, že dostal kolem patnácti tisíc zpráv, ve kterých mu lidé vyjadřují svou podporu. Takové množství nemůže Manning ani přečíst, udělalo mu to ale obrovskou radost.

Kromě neuvěřitelného množství lidí se přidali i celebrity a slavní spisovatelé, kteří Callumovi poslali celé sbírky knih. Knihkupectví v Gateshead, poblíž Manningova domu v severovýchodní Anglii, mu dokonce slíbilo pravidelný přísun čtení zdarma. Příběh se šťastným koncem, který napsal sám život! Se stoupající šikanou ve školách ovšem tento příběh není ojedinělý. Pouze pár týdnů před ním se podobný příběh stal Quadenu Baylesovi.

Šokující video

Veřejnost nedávno šokovalo video Quadena Baylese, které zveřejnila jeho matka. Chlapec usedavě plakal a vyhrožoval sebevraždou. Vše kvůli šikaně ve škole.

Bayles trpí poruchou růstu, neboli dwarfismem a spolužáci se mu ve škole vysmívají natolik, že by prý nejraději ukončil svůj život! "Dej mi lano, chci se zabít, chci se bodnout do srdce. Chci, aby mě někdo zabil!" Srdcervoucí video se stejně jako u Calluma dostalo díky internetu mezi širokou veřejnost a začali se dít věci.

Quadenovi vyjádřili podporu hollywodské hvězdy ze všech koutů světa a komik Brad Williams mu dokonce založil sbírku, kde je nyní přes deset milionů korun. Za ně by měl chlapec letět do Ameriky na výlet do Disneylandu. Kromě toho zahájil ragbyový zápas přes desítkami tisíc diváků, což byl pro něj nejen nezapomenutelný zážitek, ale konečně poznal, že kvůli své odlišnosti nemusí trpět. A pak, že pohádky se šťastným koncem neexistují...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky