Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Chcete se rychle stát milionářem? Prodejte byt v Praze!

Prodej bytu
Prodej bytu
Zdroj: red

Komerční sdělení - Vlastníte byt v Praze? Pokud ano, gratulujeme. Máte v rukávu eso, které můžete v současné době velmi výhodně zpeněžit. Nastala totiž doba, kdy se ceny bytů vyhouply do neskutečných výšek. V našem článku vám poradíme, jak z prodeje bytu vytěžíte maximum.

Ceny bytů rostly, rostou a růst zřejmě budou

V minulých letech ceny nemovitostí rostly z jednoho prostého důvodu - úrokové sazby hypoték slibovaly výhodné podmínky. Jak je ale možné, že ceny nemovitostí stoupají i letos? Úrokové sazby se pomalu, ale jistě zvedají a s nimi stoupají i ceny při prodeji bytů v Praze. Může za to hospodářský vývoj České republiky. Zaměstnanost je vysoká a mzdy rostou. Všude okolo sebe vidíme spousty pracovních nabídek, je nám jasné, že pokud přijdeme o práci, obratem si najdeme novou. Tušíme, že svou rodinu dokážeme finančně zabezpečit a vesele kupujeme nemovitosti. 

Kde budete bydlet, až svůj byt prodáte? 

Máte spoustu možností, jak se svým životem naložíte po tom, co prodáte byt v Praze: 

  • Začnete cestovat. Nelákalo by vás projet celý svět? Chvíli žít na Bali, chvíli v Thajsku a pak se podívat třeba do Indie? Ve všech těchto zemích za živobytí zaplatíte naprosté minimum a peníze z prodaného bytu vám zde vystačí na několik let. 
  • Najdete si pronájem bytu v Praze. Pokud si pronajmete menší byt, vyjde vás pronájem podle realitní kanceláře HomeSweetHome pořád výhodně, a navíc nebudete vázáni nemovitostí.
  • Koupíte si byt nebo dům v menším městě nebo na vesnici v okolí Prahy. V těchto lokalitách ceny nemovitostí také rapidně stouply, ale i tak jsou mnohem levnější než v Praze.

Jak svůj byt nejlépe připravíte na prodej

Rozhodli jste se, že svůj byt opravdu prodáte? Čeká vás spousta práce, chcete za něj přece dostat maximum. Zkuste se teď vcítit do role kupujícího a prohlédněte si své obydlí jeho očima a dejte vše do pořádku. Mějte na paměti, že před prodejem bytu byste měli důkladně uklidit. A vyplatí se vám i menší opravy. Větší rekonstrukci už nechte na budoucích majitelích, ať si vše zařídí podle svého uvážení. Než k vám zavítají první zájemci, schovejte osobní fotky. Nikdo nemusí vidět, jak vám letos na pláži slušely nové plavky.

S prodejem i podnájmem bytů v Praze vám pomůže realitní kancelář HomeSweetHome, pracují zde zkušení profesionálové a rádi vám se vším poradí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky