Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Cesta do klučičí duše - pokoj na přání

Zdroj: Profimedia.cz

Stejně tak jako k holčičkám patří růžová, kluci jsou odjakživa spojováni se všemi odstíny modré. Nemusí to být sice pravidlem, ale i jejich pokojíky jsou často stylizovány do této barvy.

Ale proč, když je dnes na výběr široká škála barev a nejrůznějších doplňků. Stačí se jen odvázat, vzpomenout si na své dětské tužby a splnit synovi všechna jeho klučičí přání.

Navzdory tradici i předsudkům se můžete v klučičích pokojích vyhnout modré. Není důležitá barva, ale vždy je podstatné sladit celou místnost tak, aby jednotlivé kusy nábytku nepůsobily nepatřičně a rušivě. Takže ať už pro svého synka vyberete pokojík v klasické modré nebo najdete úplně jinou barvičku, myslete na to, že vaše dítě stráví v místnosti hodně času. A nejen, že tu bude každý den usínat, ale bude si tu i hrát, s postupem času také psát úkoly a učit se. Čím veselejší a pestřejší zařízení vyberete, tím lépe se v něm bude dítě cítit. Nezapomeňte ale, že prioritou je vybavení a praktické uspořádání.

Pokoj pro kluky

Koberec je nutností

Nezbytnou součástí pokoje je koberec. Plovoucí podlahy sice vypadají efektně, ale do dětského pokojíku se nehodí. Vždyť i vy, když si s dětmi hrajete, nesedíte na židli a raději se svezete dolů na zem. V každém obchodě můžete vybírat z nepřeberného množství barevných pestrých koberců a předložek k posteli. Pro kluky se hodí třeba ty s autíčky, vláčky nebo s oblíbenými filmovými hrdiny.

Koberec jako hra 

Tip Kafe.cz

Koberec jako hra

Do chlapeckého pokoje se vám může hodit některý z dětských hracích koberců, které budou nejen hřát, ale dokáží i zabavit. Součástí tohoto koberce jsou dřevěné hrací figurky a kostka, takže si na něm vyhraje celá rodina.

Cena: 412 Kč (veselyobchudek.cz)
 

Postel i židle by měly růst s dítětem

Stůl s přiměřeně velkou židlí by měl být samozřejmostí. I úplně nejmenší děti by se měly naučit správně sedět. S výškou stolečku i židle vám poradí v každém obchodě. Důležité je myslet na to, že děti rychle rostou. Posuvná výška desky stolu i výškově nastavitelné židličky se dají sehnat kdykoliv. Pak už je jen na vás, aby se vaše dítě u stolu nehrbilo. Nezapomínejte, že i postel by měla růst společně s dítětem. A protože právě v ní stráví váš chlapeček hodně času, dbejte i na to, aby byla pohodlná a bezpečná. Pro malé děti se nehodí vysoké postele ani vyvýšená patra. Dejte také pozor na ostré hrany. Matrace by neměla být příliš měkká a polštář moc vysoký.

Rostoucí stůl Young College Profi 

Tip Kafe.cz

Rostoucí stůl Young College Profi

Tento dětský rostoucí stůl nabízí zdravé a pohodlné sezení pro malé i pokročilé školáky. Dá se jednoduše nastavit do výšky 57 – 76 cm, nabízí spoustu odkládacích ploch a možnost montáže různého množství vybavení.

Cena: 9 033 Kč (ottointerier.cz)
 

Úložné prostory

Kam se všemi těmi hračkami, obrázky a autíčky? Barevné krabice, proutěné i látkové koše a závěsné vaky pojmou téměř všechno a navíc jsou rychle po ruce. Žádné složité otvírání, ani každodenní skládání do poliček. Když se jde spát, hračky se prostě sbalí a může se zhasínat. 

Box na kolečkách Cars 

Tip Kafe.cz

Box na kolečkách Cars

Skvělý úložný box na hračky do chlapeckých pokojíčků je nejen praktický, ale malé pány kluky zaujme motivy z oblíbeného filmu. Má obsah 60 litrů a součástí jsou i kolečka a víko, aby pokojík vypadal vždy uklizeně.

Cena: 581 Kč (astoncentral.cz)

 


 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Jak správně vybrat pracovní židli

Dobrá židle je v kanceláři základ. Pokud ji totiž nezvolíte správně a budete se u psaní hrbit či přetěžovat určité skupiny svalů a v budoucnu vám…

Akční letáky