Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

ČESKÝ INTERNET POMÁHÁ - pár kliknutí může zachránit život

ČESKÝ INTERNET POMÁHÁ
ČESKÝ INTERNET POMÁHÁ
Zdroj:

Internet je silné médium s obrovským vlivem. Napřít jeho energii správným směrem a pomoci lidem s konkrétními složitými osudy můžete v rámci unikátní charitativní akce i vy.

Od 8. do 14. dubna probíhá již třetí ročník této ojedinělé internetové sbírky

S cílem pomoci těm, kteří to opravdu potřebují, se letos již potřetí spojili velcí i malí hráči českého internetu i charitativní organizace. Konto BARIÉRY a Český národní registr dárců dřeně připravily příběhy o lidech, ke kterým nebyl osud zrovna nakloněn.

Od 8. dubna můžete prostřednictvím internetu přispět libovolnou částkou konkrétním klientům Konta BARIÉRY či přispět na vyšetření dárců kostní dřeně. Stačí jen pár kliknutí. Všechny příběhy a další potřebné informace naleznete na www.internetpomaha.cz.

Tuto jedinečnou charitativní internetovou sbírku organizují Konto BARIÉRY a Český národní registr dárců dřeně za vydatné mediální podpory největších provozovatelů českého internetu, profesní asociace sdružující internetová média SPIR a mnoha menších společností.

"Pro Konto BARIÉRY se projekt stává tradicí. Pomohli jsme díky němu už šesti rodinám, ale hlavně tisíce lidí se prostřednictvím internetové sbírky dozvěděly, co je charita. A že se dá přispět rychle, účinně a adresně," říká Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.

Od 8. dubna se mohou uživatelé českého internetu dočíst o životním příběhu Vojty (5), který od narození neslyší a potřebuje na výuku speciální počítač, Martina (10), který bojuje s dětskou mozkovou obrnou a v pohybu by mu pomohl elektrický vozík, a Kristýny (33), které kvůli svalové atrofii od 2 let ochabuje svalstvo; aby se mohla samostatně pohybovat a dojíždět do zaměstnání, potřebuje lehký mechanický vozík.
Dále mohou lidé přispět na vstupní vyšetření vzorku krve každého nového dárce kostní dřeně, které stojí 1 500 korun. Tuto částku nehradí stát ani zdravotní pojišťovny. Na příběhu Jitky, Kačenky či Dana je patrné, že nikdo nemůže tušit, kdy bude právě pro něj rychlé nalezení vhodného dárce dřeně životně důležité.

„Pro Český národní registr dárců dřeně má tento projekt obrovský smysl hned nadvakrát. Prvním cílem je samozřejmě získat co nejvíce finančních prostředků, aby žádný odebraný vzorek krve od dobrovolného dárce nezůstal kvůli nedostatku financí nevyšetřen. Stejně významné je pro nás zviditelnění registru. Možná se díky tomuto projektu lidé začnou o registr dobrovolných dárců zajímat a stanou se na základě toho sami dárci kostní dřeně. Těch je stále ještě málo – pro každého čtvrtého hemato-onkologického pacienta se v registru žádný vhodný dárce nenajde…“ uvádí Daniel Pagáč, ředitel Českého národního registru dárců dřeně.

Jaké jsou konkrétní možnosti pomoci:

  • Vojtovi, Martinovi či Kristýně, kteří symbolizují činnost Konta BARIÉRY, lze pomoci odesláním libovolné finanční částky on-line platební kartou nebo bankovním převodem na sbírkový účet Konta BARIÉRY 17 111 444/5500 se speciálním variabilním symbolem pro Vojtu 301301, Martina 301302 a Kristýnu 301303.
  • Podpořit všechny najednou je možné i roční dárcovskou SMS ve tvaru DMS ROK KONTOBARIERY na tel. číslo 87 777. Každý měsíc po dobu jednoho roku bude dárci automaticky odepisována 1 DMS v hodnotě 30 Kč. Konto BARIÉRY obdrží 27 Kč z každé DMS.
  • Přispět Českému národnímu registru dárců dřeně na vstupní vyšetření nových vzorků mohou lidé zasláním libovolné finanční částky on-line platební kartou nebo převodem na sbírkový účet registru 257983292/0300. Variabilní symbol je 301304. Podpořit vyšetření všech nových vzorků lze i dárcovskou SMS ve tvaru DMS KOSTNIDREN odeslanou na tel. číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 korun, Český národní registr dárců dřeně obdrží 27 Kč.

Vše bude probíhat v souladu se Zákonem o veřejných sbírkách.

Příspěvky je možné posílat od 8. do 14. dubna. Pokud přispějete po tomto datu, peníze samozřejmě připíšeme jednotlivým příběhům. Pokud se podaří získat více peněz pro Vojtu, Martina a Kristýnu, budou tyto prostředky rozděleny mezi další lidi s postižením, kteří pomoc potřebují.

Konto BARIÉRY, stěžejní projekt Nadace Charty 77, pomáhá lidem s handicapem již dvacet let. Za tu dobu rozdělilo stovky milionů korun a pomohlo tisícům lidí s postižením. A to díky pravidelným dárcům. Je jich už na 40 tisíc. V prvních letech se pomoc Konta BARIÉRY soustředila především na to, aby lidé s handicapem měli kvalitní rehabilitační a kompenzační pomůcky, aby z jejich bytů, ze škol a veřejných budov zmizely architektonické bariéry. Nyní se těžiště pozornosti Konta BARIÉRY pozvolna přesouvá k podpoře projektů, které umožňují rovnoprávné pracovní uplatnění a plnohodnotný život těchto lidí. Důkazem této snahy je např. projekt Stipendium Bariéry, Job Fair bez bariér nebo Burza práce. Více na www.kontobariery.cz

Český národní registr dárců dřeně (ČNRDD) je nezisková organizace, jejímž cílem je soustavně budovat databázi dobrovolných dárců kostní dřeně a jejím prostřednictvím tak pomoci uskutečnit nepříbuzné transplantace kostní dřeně maximálnímu počtu nemocných. ČNRDD byl založen v roce 1992 z podnětu nemocných s těžkými hemato-onkologickými onemocněními lékařem Vladimírem Kozou z FN v Plzni, který 28. října 2012 za svou práci získal státní vyznamenání in memoriam. Smysl existence registru se jasně ukázal už rok po jeho založení, kdy byla úspěšně provedena první transplantace dřeně od dárce, který byl nalezen prostřednictví ČNRDD! Český národní registr dárců dřeně je členem Světové asociace dárců dřeně díky tomu, že v r. 2005 obhájil prestižní akreditaci Světové asociace dárců dřeně (WMDA). V současné době je v ČNRDD registrováno přes 40 000 dárců. Na záchranu životů všech hemato-onkologických pacientů to však stále nestačí…
 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky