Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Češi zimní sporty provozují, ale spíše ty méně fyzicky náročné

Češi zimní sporty provozují, ale spíše ty méně fyzicky náročné
Češi zimní sporty provozují, ale spíše ty méně fyzicky náročné
Zdroj: archiv firmy

Komerční sdělení - Ačkoliv zdejší zimní podmínky nejsou aktivním sportovcům příliš nakloněny a zdá se, že je rok od roku sněhové nadílky mimo horské oblasti čím dál méně, velkou část populace tento fakt neodrazuje, naopak se nebojí za sněhem vycestovat buď za hranice, nebo na české hory.

Podle průzkumu Nielsen Admosphere pro společnost PROFI CREDIT vyplývá, že na zimní dovolenou nebo třeba jen na prodloužený víkend odjíždí každý rok 58 % z dotázaných a 55 % Čechů provozuje nějaký zimní sport. Jaké jsou nejoblíbenější zimní aktivity a kolik za ně utratíme, se dozvíme v následujícím článku.

Boby a saně vedou. Sjezdové lyžování až na třetím místě

Pro většinu lidí je zimní dovolená neodmyslitelně spjatá se sjezdovým lyžováním a počet lidí, který tuto aktivitu provozuje nebo s ní teprve začíná, stále stoupá. Pokud se ale budeme řídit čísly, vyjde nám, že v oblíbenosti zimních sportů vede sáňkování a bobování (47 %), kterého si lze při ideálních podmínkách užít například i ve městě. Na druhém místě se umístilo bruslení (41 %), což opět koresponduje s tím, že za touto aktivitou není potřeba vyjíždět nikam daleko, protože svoji ledovou plochu má téměř každé větší město. Třetí příčka patří s 36 % procenty již zmíněnému sjezdovému lyžování.

Nejoblíbenější jsou ty nejlevnější

Průzkum výše zmíněné společnosti poskytující rychlé půjčky hovoří jasně. Sáňkování, bobování i bruslení patří mezi nejoblíbenější zimní aktivity i proto, že nejsou tak finančně náročně jako například zmíněné sjezdové lyžování nebo běžkování. Většina lidí si výbavu na tyto sporty pořídí do 2 000 Kč. Lyžování je podstatně dražší, tam dle průzkumu maximální částka za vybavení přesáhne 5 000 Kč. Pro třetinu dotázaných je pořízení vybavení na sjezdové lyžování nákladné natolik, že na něj musí šetřit, nebo si dokonce vzít půjčku.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky