Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Čerstvé potraviny

Prodejny Albert dělají vše proto, aby vám mohli nabídnout to nejlepší na váš stůl.
Prodejny Albert dělají vše proto, aby vám mohli nabídnout to nejlepší na váš stůl.
Zdroj:

Všichni chceme nejlepší kvalitu za přijatelnou cenu. Jenže nakoupit v supermarketech čerstvé ovoce a zeleninu je někdy náročné.

Proto prodejny Albert dělají vše pro to, aby vám mohly nabídnout to nejlepší na váš stůl. Co všechno řetězec Albert dělá pro čerstvé ovoce a zeleninu jsme se zeptali pana Libora Ondráčka, ředitele oddělení čerstvých potravin pro prodejny Albert.

Jak se dá zajistit, aby ovoce a zelenina byly skutečně co nejčerstvější?
Zkrátili jsme na absolutní minimum dopravu zralého ovoce i zeleniny. Od pěstitelů z Česka, Evropy a celého světa je vozíme přímo – rychleji to zkrátka nejde. Chceme, aby si naši zákazníci byli jisti, že u nás vždy dostanou čerstvé ovoce. Jako nikde jinde. A že to tak bude pokaždé. Děláme kvůli tomu spoustu opatření – od nákupu přes logistiku až po prodejny.

Jak sledujete kvalitu?
Na to máme vlastní metodiku a specialisty. Pro každý druh ovoce a zeleniny máme stanovené technické parametry, které sledujeme a požadujeme. Třeba u pomerančů je to obsah šťávy, stupeň kyselosti a cukernatost. U jablek nás zajímá pevnost dužniny, minimální obsah cukru a podobně. Nestačí, aby ovoce a zelenina hezky vypadaly, nebyly poškozené a měly I. jakost, ale zajímají nás i charakteristické chuťové vlastnosti.

Albert Albert Zdroj:

Dává Albert prostor českým pěstitelům?
Naprosto zásadně. Vše, co jde, kupujeme u nás. Dlouhodobě spolupracujeme s pěstiteli brambor, jablek, zeleniny… Máme dokonce dohodnuty objemy a odrůdy na sezonu. Mrzí mě, že některé druhy, například peckoviny, upadají. Možná proto, že pěstitelé dokáží ovoce jen vypěstovat, ale to nestačí. Zboží musí umět i perfektně vytřídit, zabalit, uskladnit a dopravit.

Mezi čerstvé potraviny patří také maso. Jak zajišťujete jeho kvalitu a čerstvost?
Kvalita a čerstvost masa je pro nás samozřejmostí. Proto důsledně prověřujeme nejen vnitřní procesy, ale i práci našich osvědčených dodavatelů. Maso balíme do ochranné atmosféry, která zaručí bezpečnou přepravu, čerstvost a také trvanlivost. U masných výrobků kontrolujeme jejich přesné složení a technologický postup výroby.

Více informací a seznam poboček najdete na www.ialbert.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Vv každé práci se najde nějaký kolega, který si pořád stěžuje

Negativní kolega v práci

Snad v každé práci se najde nějaký kolega, který si pořád stěžuje, vše je pro něj problém a jeho myšlenky jsou těžce negativní. Přinášíme vám tipy,…

Akční letáky