Marcella: I když vám lékaři tvrdí, že vaše dítě nepřežije, bojujte, já vyhrála!

Brody Stanley
Brody Stanley

Marcella Stanley z amerického Kansasu čekala před čtyřmi lety své první vytoužené miminko. Intuice jí napovídala, že něco není v pořádku, přesto ji zaskočilo, když jí lékaři na ultrazvuku sdělili, že dítě bude trpět dwarfismem. Plod měl oproti tělu velmi malé končetiny a abnormálně zakřivenou páteř

Z ultrazvukového vyšetření ve 20. týdnu těhotenství lékaři ještě nemohli usoudit, do jaké míry bude vada závažná. Marcella a její manžel Mike tak byli ponecháni v dlouhé a sužující nejistotě. "Nevadilo nám, že Brody bude maličký človíček. Spíš šlo o to, že existuje přes 300 forem dwarfismu a každá s sebou nese jiné zdravotní komplikace," vysvětlila maminka. "Zkrátka jsme se báli o synovo zdraví."

Rodiče od té chvíle o dwarfismu hodně nastudovali a doufali, že chlapcův stav nebude až tak závažný. Marcella prošla několika testy, které měly stanovit, jak moc se postižení projeví. Krátce před porodem lékaři sdělili nastávajícím rodičům zdrcující zprávu: Brodyho vada je neslučitelná se životem a chlapec nejspíš krátce po narození zemře.

Marcella s Mikem se odmítli vzdát. "Pochopili jsme, že tihle doktoři Brodyho odepsali. V tu chvíli jsme se už ani neptali na výsledky ultrazvuku, prostě jsme se zvedli a odešli," popsala Marcella. "Kontaktovali jsme jinou nemocnici, kde nám dali naději."

Brody Stanley

Změna lékařského týmu se ukázala být správnou volbou. Brody po narození sice nemohl dýchat bez přístrojů, ale žil. Lékaři mu diagnostikovali diastrofickou dysplázii, která postihuje páteř a obvykle si vyžádá několik operací, nicméně člověka přímo na životě neohrožuje. "Opravdu se nám ulevilo, ačkoli začátky byly těžké. Jakmile Brodyho odpojili od dýchacích přístrojů, musel se naučit jíst, a protože se narodil s rozštěpem patra, nešlo mu to snadno. Ale všechno jsme nakonec zvládli," uvedla maminka.

Dneska je z Brodyho veselý a chytrý chlapec, který prý svým smyslem pro humor překonává vrstevníky. "Ještě před narozením jsem mu řekla, že budeme bojovat tak dlouho, jak dlouho bude bojovat on. A Brody to nikdy nevzdal," uzavřela Marcella, která pevně věří, že její syn jednoho dne vystuduje univerzitu a bude zcela nezávislý na pomoci druhých.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky