Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Blíží se kouzelná Svatojánská noc

Blíží se kouzelná Svatojánská noc
Blíží se kouzelná Svatojánská noc
Zdroj: Thinstock

Noc před svátkem svatého Jana (23.6.) je plná zvláštních kouzel a energií. Poklady se otevírají, nemocní se uzdravují a ve snu prý můžete uvidět svou lásku dřív, než ji potkáte.

Diskutujte: Věříte, že některé dny v roce v sobě mají určitou magii?

Svatojánská noc se váže na letní slunovrat. Slunce se dostane nejvíce na sever, tedy na obratník Raka, a začne opět couvat směrem k rovníku. Den, který se do slunovratu prodlužoval, se zkracuje.

Otevírání pokladů

Ve slovanské tradici se má za to, že jde o noc, kdy ožívají tajemné síly a **země vydává své poklady**. Na to, abyste poklad nalezli a on vám při doteku nebo jen při pohledu nezmizel, **musíte při sobě mít květ zlatého kapradí**, které vykvétá právě a jenom této noci. Pokud ho však najdete, nemyslete si, že stačí natáhnout ruku a kapradí si vzít! Technologie jeho získání je podstatně složitější: je potřeba, abyste pod něj dali bílý šat, do kterého květ spadne. Ten, který ho však získá, má na zbytek života vystaráno: je neviditelný, rozumí řeči zvířat, rostlin a stromů, má ve všem štěstí a nakonec objeví i ten poklad. Když ho však najde, má si vzít jenom tolik, kolik unese, protože jinak je jeho osud neblahý.

Přečtěte si, jak je to se zázračným uzdravením či o tom, že o svatojánské noci se vám může ve snu zjevit ten pravý.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky