Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ashleigh: Na drogách ji donutili dělat strašné věci, mohlo za to smutné dětství

Zdroj: instagram
Prohlédněte si všechny fotografie (6)

Drogová závislost není problém jednotlivce, ale celé rodiny, která se snaží za každou cenu podat pomocnou ruku. Ashleigh musela cestu ze začarovaného kruhu najít sama.

Příčina

Ashleigh pochází z velké rodiny. Šest dětí bylo na její matku až až, ale když sedmé dítě v pokročilém stadiu těhotenství zemřelo, padla na kolena a rezignovala na starost a péči o všechno ostatní. Situace byla tak vážná a vypjatá, že mladá dívka našla pochopení v drogách. Neustála absenci rodičovské lásky a v prvním ročníku na střední škole už měla s jejich užíváním bohaté zkušenosti. Dávala si ale velký pozor, aby svou vznikající závislost dobře skryla. Ashleigh milovala pocit, když se vznášela, točila se hlava a všechny problémy byly daleko v mlze. Drogových incidentů na škole přibývalo, a tak si na studenty posvítila policie. Razie byla rychlá a přísná. Když ze školy volali k Ashleigh domů, byla akorát u své kamarádky. Matka ji naložila do auta a odvezla do nemocnice pod záminkou preventivních testů na funkci ledvin. Vyšetření odhalilo přítomnost kokainu v těle. Rodiče nemohli uvěřit tomu, že by jejich dcera byla závislá.

Světlo a tma

Následující měsíce byly děsivé. Boj mezi matkou, která se domluvou i zákazy snažila svou dceru zachránit před pádem na dno, a vzdorující Ashleigh nebral konce. Drog přibývalo a dívka se ztrácela před očima. Byla nepřítomná a pro jednu jedinou dávku by prodala i svou ledvinu. Zlom přišel ve chvíli, kdy upadla do bezvědomí a její život visel na vlásku. To už byla závislá na pervitinu a rodina ztrácela naději. Přesto dali rodiče své dceři šanci a našetřených deset tisíc dolarů dali na její léčbu. Po pár dnech to ale vzdala, vykradla dům, obrala rodiče o peníze i cennosti a doma se víc neukázala. Díky své kamarádce Wendy se seznámila v parku s o sedmnáct let starším mužem, který ji nechal přespávat ve svém skromném příbytku. Za pravidelné dávky drog mu byla po ruce, uklízela, poslouchala ho na slovo a plnila všechna jeho sexuální přání. Dokonce se při tom nechávala natáčet. Slepě mu důvěřovala a zacházela daleko za hranice slušné morálky.

Pomoc

Od ženy, která žila nedaleko parku, se dozvěděla, že příležitostný údržbář, u kterého Ashleigh žila, ji před lety zneužil pro natáčení porna. Tehdy už osmnáctiletá dívka se zalekla, na moment vystřízlivěla a prolustrovala mu počítač. To, co našla, nedokázala přijmout. Byla všude. Byl jí plný internet, zfetovaná, ušmudlaná, poddajná, ponížená. Zničehonic se jí zatmělo před očima a probudila se s myslí zmatenou a neschopnou poskládat jednotlivé myšlenky dohromady. Hledala odpovědi, věděla, že se bojí, že se jí děje něco strašného, ale nedokázala si vzpomenout, o co jde. Hysterie byla nekonečná a jediné, co si vynutila, byl hovor domů. Pod dohledem muže, který ji omámil, zavolala své matce. Bez emocí odpovídala na zoufalé otázky a dala jí jasné instrukce, které vedly k jejímu nalezení.

Co se stalo?

Souhlasila s další léčbou. Měsíční rehabilitace ale byla příliš krátká a na další neměli rodiče dost peněz. Musela se vrátit z bezpečí léčebny domů a bojovat se závislostí a zradou sama. Naháněla své sourozence i rodiče, upozorňovala na to, že se jí něco děje. Ale co? To nevěděla. Často se celé dny procházela městem mezi domy a snažila se vzpomenout si. Marně. Pak šla kolem chatky v parku, kde strávila několik měsíců. Tu noc se jí vrátily vzpomínky a zavolala policii. Sestra je informovala, že je Ashleigh drogově závislá. Nemocnice, rehabilitace, výslechy. Odstěhovala se ke své tetě do Rena a rok procházela očistnou kůrou. Naslouchala jí, podporovala ji, nesoudila. Po návratu do rodné Kalifornie se zamilovala a dnes má třináctiletou dceru a čistý štít.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky