„Být první je velký úspěch a dokazuje, že české filmy mají stále svoje diváky. Výsledek prvního víkendu Gangster Ka: Afričan je navíc lepší než u filmu Gangster Ka, který má nyní téměř na 150 000 diváků. Domnívám se, že je to způsobené větší aktuálností samotné kauzy a také tím, že filmy mohou existovat samostatně. Nikde není psáno, že kdo chce vidět Afričana, musí povinně předtím jít na Gangstera Ka,“ řekl producent filmu Adam Dvořák.

Zdroj: Youtube

GANGSTER KA: Afričan je volným pokračováním zločineckého tažení Radima Kraviece alias Káčka.

Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat.

Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude, kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu…

Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit?

www.gangsterka.com
kmenta.cz


Soutěžit můžete zde: advent.kafe.cz